آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

10 اشتباه در دیزاین اتاق نشیمن از نظر طراحان دکوراسیون خانگی

فضای نشیمن، که مسئول گردآوردن خانواده در کنار یک دیگر است، باید شیک و راحت باشد. بنابراین به کمک طراحان دکوراسیون داخلی، متوجه خواهیم شد که اکثر مردم چه اشتباهاتی در طراحی دیزاین اتاق نشیمن خود مرتکب می شوند تا بتوانید با افتخار دکوراسیون سالن خانه خود را به بهترین شکل ممکن دربیاورید.

در ادامه به 10 اشتباه که ممکن است در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن وجود داشته باشد، اشاره شده است.

10 اشتباه در دیزاین اتاق نشیمن

1. خرید مبلی که نمی خواهید روی آن بنشینید

فقط به این دلیل که مبلمان به نظر شگفت انگیز و شیک می رسد، به این معنی نیست که برای خانه شما مناسب است. برای خرید مبلمان باید اطمینان حاصل کنید که صندلی مبل ها برای شما و مهمانانتان، احساس راحتی به ارمغان می آورد، در غیر این صورت  اگر مبلمان راحت نباشد، هرگز از اتاق نشیمن خود استفاده نخواهید کرد.

2. مبل خود را به دیوار بچسبانید

اگر قرار دادن مبلمان رو به دیوار، برای فضاهای کوچک ممکن است لازم به نظر برسد، اما در صورت داشتن تنها این گزینه، باید مبل خود را کمی به دور از دیوار قرار دهید تا اتاق شما بزرگتر به نظر برسد.

اگر یک ترفند عالی برای دیزاین اتاق نشیمن کوچک وجود داشته باشد، چیدن مبلمان به دوراز دیوار است زیرا باعث می شود اتاق بزرگتر، مرتب تر و متفکرانه تر به نظر برسد.

3. آویزان کردن تابلوها در ارتفاع اشتباه

برای آویزان کردن تابلوها فاصله از کف زمین تا مرکز تصویر باید تقریبا 60 اینچ باشد، زیرا فاصله مناسب برای سطح دید چشم افراد متوسط است. اگر در اندازه تردید دارید، می توانید به کمک چشم خودتان فاصبله از زمین را مشخص کنید زیرا این کار کاملا منطقی است!

مطالب بیشتر
سبک دکوراسیون انتقالی

4. نور کافی در اتاق نشیمن وجود ندارد

وقتی افراد وارد اتاق نشیمن می شوند و آن محیط را دوست دارند، به این دلیل است که نورپردازی به درستی انجام شده است. برای دستیابی به این هدف، یعنی نورپردازی عالی در اتاق نشیمن، فضای شما باید دارای منابع نور متنوعی مانند لوستر و یا موارد دیگر باشد.

دیزاین اتاق نشیمن

5. کمبود صندلی برای میهمانان

مطمئناً، شما و شوهرتان برای نشستن بر روی مبل یا میز غذاخوری جا خواهید داشت، اما در مورد دورهمی ها چطور؟ آیا تمامی مهمانان شما فضای کافی برای نشستن بر روی مبل یا میز را دارند؟

بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که صندلی های کافی برای جای دادن تعداد مورد نظر مهمان در میز غذاخوری یا مبلمان شما وجود داشته باشد.

6. نرسیدن پرده به زمین

ممکن است به نظر جزئی جزئی می رسد ، اما این تغییرات جزئی گاهی اوقات می تواند در دیزاین اتاق نشیمن تفاوت ایجاد کند. اگر پرده های شما در اتاق نشیمن در ارتفاع مناسب به زمین برخورد نکنند، این اتفاق می تواند اتاق شما را کوچکتر از آن چه که هست نشان دهد.

دیزاین اتاق نشیمن

7. به بینش خود اعتماد ندارید

سعی نکنید یک سبک دیزاین را فقط به دلیل مد روز بودن آن برای خانه خود تقلید کنید. اگر می خواهید بهترین دیزاین اتاق نشیمن را خلق کنید بهترین ره حل این است که حس و سلیقه خود را دنبال کنید.

8. همه مبلمان خود را یکجا تعویض کنید

تازه سازی و دیزاین اتاق نشیمن لزوماً به معنای خرید مبلمان جدید نیست. در عوض، به تدریج مبلمان را اضافه یا جایگزین کنید. فرض کنید هر سال یک مبلمان خوب می خرید و در عرض پنج سال، پنج دست مبلمان با طراحی متفاوت برای خانه خود خواهید داشت. همه چیز اتاق نشیمن ممکن است تغییر کند، اما مبلمان می تواند برای سال های زیاد مثلا 3 سال ثابت بماند.

مطالب بیشتر
اهمیت مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی و مزایای آن

دیزاین اتاق نشیمن

9. عدم توجه به اندازه گیری ها

ممکن است یک وسیله در فروشگاه عالی به نظر برسد، اما چگونگی جای گرفتن آن در فضای اتاق نشیمن شما مهم است. توانایی تجسم مقیاس یک وسیله بسیار مهم است و حتما باید اندازه آن وسیله در نظر گرفته شود.

10. تلاش برای تکمیل و دیزاین یکباره اتاق

دیزاین اتاق نشیمن مناسب معمولاً به یکباره و یکجا حاصل نمی شود. از جابجایی وسایل و یا از کم یا زیاد کردن اثاثیه اتاق نشیمن نترسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بازسازی منزل و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی، همین حالا با ما تماس بگیرید.

ارسال یک نظر