آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی یا کشویی یکی از مدرن ترین مدل های کمد دیواری می باشد و به دلیل اشغال فضای کم هم در منازل و هم در اداره ها استفاده می شود و برای اتاق کوچک و بزرگ مناسب است و تنها تفاوتی که با بقیه کمد دیواری ها دارد کشویی بودن آن است که در جهت ریل باز و بسته می شود.

 

انواع مدل کمد دیواری ریلی

 

کمد دیواری ریلی برای فضاهای مدرن مناسب می باشد و بیشتر از جنس چوب طبیعی، ام دی اف، چوب سه لایی، نئوپان، شیشه و آینه ساخته می شود.

 

کمد دیواری ریلی چوبی و روکش چوب

این مدل کمد از چوب و یا روکش چوب ساخته می شود و نسبت به سایر مدلها ظاهر زیباتری دارد.

 

 کمد دیواری کشویی ام دی اف و روکش چوب

 ساخت کمد دیواری ریلی از جنس ام دی اف نسبت به نئوپان گرانتر است اما کیفیت بسیار بالایی دارد. چون ام دی اف از سطح صاف و بدون شکاف و گره برخوردار است و چسباندن روکش چوبی و رنگ کردن آن با رنگ های پوششی راحتتر است  و همچنین در مقایسه با نئوپان استحکام بیشتری دارد .

 

کمد دیواری ریلی چوبی

 

کمد دیواری ریلی آینه دار

برای اتاق های کوچک این نوع کمد دیواری بسیار مناسب است زیرا محیط را بزرگتر و پرنورتر نشان می دهد کمد دیواری ریلی آینه دار می تواند یک طراحی ویژه ای داشته باشد چون ترکیبی از چوب و آینه است می توانید بر روی تمام سطح دربها آینه قرار دهید یا فقط درب میانی و یا فقط بخشی از یک درب آینه داشته باشد.

 

کمد دیواری ریلی آینه دار

 

کمد دیواری ريلي شیشه ای

یکی از به روزترین مدل های کمد دیواری است که درب آن از شیشه ساخته می شود و محیط را روشنتر می کند ولی وسایل داخل آن قابل رویت می باشد و باید از وسایل خوب استفاده کنید و استفاده مناسب از داخل کمد تا حدودی سخت است چون باید همیشه مرتب باشد.

مطالب بیشتر
کابینت آشپزخانه

 

کمد دیواری ريلي شیشه ای

مزایای کمد ریلی

 

برای فضاهای کوچک مناسب است

امروزه به دلیل اینکه بیشتر ساختمانها اتاق خواب های کوچکی دارند برای بهره برداری بیشتر از فضای اتاق بهتر است از کمدهایی با درب ریلی استفاده کنید چون تخت ، پاتختی و دراور هم فضای زیادی می طلبد.

 

بهترین گزینه برای ادارات و شرکت ها

برای حداکثر استفاده از فضای جلوی کمد دیواری در اداره ها بهتر است از کمد دیواری ریلی استفاده کنید چون ممکن است در ادارات مجبور شوید جلوی کمد میز یا صندلی بچینید.

 

ساخت عرض درب کمد های ریلی در هر ابعادی

از آنجایی که درب کمد دیواری لولایی بر روی محور عمودی حرکت می کند؛ عرض را نمی توان بیش از 600 میلی متر درنظر گرفت، زیرا موجب تاب برداشتن و یا شکستن درب می شود. اما با توجه به اینکه درب کمد های ریلی روی محور افقی حرکت می کند برای ساختش محدودیت عرضی وجود ندارد.

 

ضخامت درب کمد دیواری ریلی

درب کمد دیواری های ریلی نسبت به کمد دیواری های معمولی دارای ضخامت کمتری است (7 تا 10 فوت) بنابراین هنگام درآوردن لباس ها از داخل کمد پاره و نخ کش نمی شوند.

 

هزینه پایین نصب کمد های ریلی 

نصب درب های ریلی ساده تر از درب های معمولی است و سریع نصب می شود بنابراین نیروی کار کمتری می طلبد و هزینه پایینتری دارد.

 

مقاومت بالای کمد درب ریلی 

درب های ریلی انعطاف پذیری بالایی دارند بنابراین قادر به تحمل وزن های اضافی می باشند اما درب های ساده اینطور نیستند.

به این دلیل کمدهای ریلی طرح و شکل های متنوعی دارند و شما می توانید از انواع شیشه های رنگی و مات و سنگین در آن استفاده کنید.

 

قابلیت سفارشی سازی

یکی از مزایای اصلی کمدهای لباس با درب های کشویی این است که انتخاب های بسیاری برای طراحی و شخصی سازی آنها وجود دارد. در واقع شما می توانید با خرید کمد دیواری ریلی به طور کلی تمامی اجزا را سفارشی سازی نمایید. همچنین امکان انتخاب انواع رنگ ها و جلاهای مختلف برای کمد لباس وجود دارد.

مطالب بیشتر
انواع سبک دکوراسیون داخلی | محبوب ترین طراحی داخلی منزل همراه با عکس

 

استفاده چندگانه 

از کمدهای دیواری با درب های ریلی می توانید در نقاط مختلفی از اتاق یا دفتر کار استفاده کنید.

 

ریل کمد دیواری مخفی

استفاده از ریل کمد دیواری مخفی از لحاظ بصری باعث ایجاد نظم بیشتر در اتاق می شود.

 

کمد دیواری ریل مخفی

 

معایب کمد های ریلی

 

عدم باز شدن همزمان درب کمد و چینش دشوار وسایل در داخل کمد 

یکی از معایب کمدهای ریلی این است که همه دربهای کمد را نمی توانید به طور همزمان باز کنید و همچنین فضای داخل کمد را نمی توانید به طور کامل ببینید چون همیشه یک درب بر روی درب دیگر قرار می گیرد به همین دلیل چیدن وسایل داخل کمد سخت می شود

در واقع میدان دید در کمد ریلی 50 درصد می باشد در صورتی که این مقدار برای کمد دیواری لولایی 100 درصد می باشد.

 

اعوجاج در درب کمد های ریلی 

درب کمدهای ریلی بر روی دو ریل (یکی درب بالا و دیگری درب پایین) نصب می شوند و در ارتفاع بیشتر از 2 متر درب ضعیف است و لغ می زند.

 

 

دشوار بودن نظافت ریل های کمد 

زیرا شیار ریل ها محل تجمع گرد و غبار می باشد و نظافت آن به دلیل عدم دسترسی کامل کمی دشوار می باشد.

 

نظافت ریل های کمد

 

بیرون آمدن درب ها از ریل 

در صورتی که به درب کمد های ریلی فشار  وارد شود، از ریل خود خارج می شود و جا انداختن آن سخت است.

 

 

نکاتی که هنگام خرید کمد دیواری ریلی باید به آن توجه کنید:

 

هنگام خرید کمد، به ریل های آن حتما توجه کنید

برای طول عمر بیشتر درب ها بهتر است از ریل های 80 کیلوگرمی استفاده شود اما بسیاری از تولیدکنندگان برای کاهش هزینه های ساخت از ریل های 40 کیلوگرمی استفاده می کنند.

مطالب بیشتر
اهمیت ساخت و ساز طراحی داخلی

 

 

کمد ريلي برای سبک مدرن مناسب می باشد

کمدهای ریلی برای سبک های مدرن مناسب هستند و برای فضاهایی با سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک مناسب نیستند

در صورتی که مایل به استفاده از کمد های ریلی در محیط های کلاسیک هستید باید چوب به کار رفته در آن به شکلی باشد که با فضای کلاسیک همخوانی داشته باشد. البته رنگ کمد دیواری هم می بایست با دکوراسیون داخلی شما سازگار باشد.

 

ابعاد کمدهای ریلی 

اگر فضای زیادی در اختیار دارید به شما پیشنهاد می کنیم از کمد های پیش ساخته استفاده نمایید. زیرا کمدهای سفارشی اصولا قیمت بالاتری نسبت به کمدهای ساخته شده دارد، اما از طرفی می توان آن را مطابق با سلیقه مشتریان طراحی کرد و محدودیت انتخابی وجود ندارد. عموما عمق کمد دیواری بطور معمول 60 سانتی متر در نظر گرفته می شود، اما سایر ابعاد از ضرب طول (x) و عرض (y) فضایی که کمد در آن قرار می گیرد محاسبه می شود.

 

در کشویی کمد دیواری 

اگرچه در کشویی کمد دیواری گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک، مسکونی، اداری و … می باشد؛ با اینحال در نظر داشته باشید که ارتفاع زیادی برای درب با ضخامت پایین در نظر نگیرید. البته این موضوع مورد توجه سازندگان و تولیدکنندگان قرار می گیرد، با اینحال پیشنهاد می شود برای کاهش هزینه به کم کردن ضخامت درب اقدام ننمایید.

 

نصب کمد 

بسیاری از سازندگان کمد ، خدمات نصب کمد دیواری را نیز ارائه می دهند. بنابراین بهتر است پیش از انعقاد قرارداد، تکلیف نصب آن را نیز مشخص نمایید.

 

آیا می توان درب بازشو کمد دیواری را به درب ریلی تغییر داد ؟

برخی از تولیدکنندگان کمدهایی با درب ریلی اقدام به انحام این کار می کنند. در واقع آن ها می پذیرند که برای بدنه کمد قبلی، درب ریلی تولید نمایند. این امر تا حدودی منجر به کاهش هزینه نهایی می شود.

 

ارسال یک نظر