آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

کاربرد طراحی دکوراسیون

کاربرد طراحی دکوراسیون و هنر با توجه به اینکه هدف های جداگونه در  هر یک، تفاوت هایی وجود دارند. هنر، به شخص هنرمند این جازه را می دهد که روحیه خود را بدون در نظر داشتن تمایلات دیگران به معرض حظور بگذارد. چنین کاری می تواند تنها جنبه نمادین را داشته باشد. در قبال ، در طراحی و دیزاین، هدفی قرار گرفته است که با انجام آن فرد به هدف خود می رسد. دراین سبک و زمینه طراحی و دیزاین به نیازهای افراد دیگر در جهت کاربردی بودن و مفید بودن در طراحی و فضای مورد نظر آن ها نیز توجه می شود.

در غیر این صورت کاربرد طراحی دکوراسیون را می توان علاوه بر جنبه هنری آن نوعی هنر دستی و استعداد شخصی، بدون مداخله دادن احساسات درونی شخص در نظر گرفت. در یک طراحی خوب علاوه بر توجه به فید و کاربردی بودن آن به عنوان نشانه ای برای نمایش شخصیت افرادی که در آن خانه زندگی می کنند و هم چنین ایجاد حس و حال مناسب نیز نگاه می کنند. در آریا بدسازه برای اینکه شما در اجرای طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود موفق به اینکار شوید، با توجه به کاربرد طراحی دکوراسیون ، شخصیت خود و حس و حال فضا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قبل از اینکه اقدام به کار یا هرگونه فعالیتی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی خانه مانند انتخاب یا تشخیص رنگ یا تغییر چیدمان کردن مبلمان باید به چگونگی و سبک زندگی دلخواه خانواده خود فکر کنید. استفاده از ترفندهای دقیق و معتبر در این سبک و زمینه و تحول و ایده گرفتن از تصویر ها و جمع آوری آن دسته از تصاویری که مد نظر دارید از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده نمایید، حتما کمک بسیار مرغوبی در این سبک و زمینه به شما خواهد کرد.

 

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوارسیون

نورپردازی ها غیر از اینکه فضا را برای نتیجه های متفاوت روشن می کند، در نمایان کردن متناسب بر رفتار و کردار افراد ها تاثیر گذار هستند. اتصالات و تنظیمات روشنایی و طراحی نورپردازی لازم بر این است که به دقت لازم انتخاب شوند چرا که تغییر و تحول و نقل مکان در نورپردازی ثابت نیازمند هزینه های کاذب در آینده خواهد بود و در تناسب ها و زیبایی کلی فضا ممکن است نقص فن ایجاد کند. طراحان داخلی نقش مهم و بسزایی در طراحی نورپردازی فضا دارند.

مطالب بیشتر
بازسازی نمای ساختمان قدیمی

چرا که محل قرار گرفتن پریز ها و کلید های روشنایی باید به درستی و صحیح انتخاب شوند تا عملکرد خود را به وضوح انجام دهند. انواع اصطلاحات نورپردازی در طراحی های دکوراسیون داخلی می تواند شامل موارد های مختلفی باشند: نورپردازی اضافی ، نور انداز های طبیعی ، آباژورها ، نورپردازی ممکن و متمرکز ، وسایل و تجهیزات روشنایی که شامل لوسترها ، لوسترهای آویزی و .. می باشد.

از اهمیت این نوع نورپردازی در بیشتر خانه ها امکان این را دارد که محیط و حیطه های اتاق را دل انگیز کند و از همین سو می توان با بهره گیری از این طرح و نقش ها برای تزعینات و چیدمان که نور اندازها بخشی از این مسئله را دارند با به کارگیری از خدمات طراحی دکوراسیون میتوانید به این بخش های طراحی هم دسترسی داشته باشید.

 

نقش و نما در کاربرد طراحی دکوراسیون

از آن جایی که در حال حاضر فرق بین این طراحی و هنر را به خوبی ملتفت شدید، می توانید به دقیق جزئیات مربوط به یک طراحی مرغوب دست یابید. در کاربرد طراحی دکوراسیون یک طراحی خوب باید مفید و پرکاربرد باشد. این بدان معناست که در یک طراحی خوب و مفید علاوه بر توجه به زیبایی و جذاب بودن باید به کاربردی بودن آن نیز حتما توجه شود. و بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که طراحی خوب باید سر سخت تر باشد. اما به طور قاطعیت این چنین نیست. اگر می خواهید طراحی خوب و با جزئیات دقیق را اجرا کنید، باید به نوع و هدف تکنیک استفاده از افراد حاضر در آن حیطه فکر کرده و در کنار آن کاربردی بودن آن را نیز مد نظر داشته باشید. بدین گونه اجرای یک دیزان و نقشه مطلوب برای طراحی دکوراسیون زیبا آغاز می شود.

مطالب بیشتر
طراحی داخلی معاصر

از داشتن نقش و نما در اهمیت این نوع طراحی کمک زیادی را به محوطه ی داخل منزل میتواند بکند چرا که در این این از نقش و نگار ها و طراحی هایی که در سازه های خانه مورد ثبت قرار می گیرد حداکثر به این بخش از شکل و شمایل ها میتوان اشاره کرد زیرا تاثیر این نوع طراحی در نماها میتوان مورد های زیادی را برا چیدمان و فضای مورد نظر انتخاب نمود. همینطور از مزایا این قسمت در طراحی دکوراسیون به رنگ و نور پوردازی خانه ها که قابلیت بسیار تحسین بر انگیزی دارد به سلیقه ها و مذاق افراد می تواند سازگار باشد.

 

اهمیت طراحی داخلی

با توجه به اینکه خانه ها بسیار بزرگ با حیاط های وسیع و دلباز به مرور در حال حذف هستند و جای آنها را آپارتمان های کوچک گرفته اند ، در نتیجه باید نوع چیدمان خانه نیز طوری تغییر کند که به عبارت دیگر ، چیدمان منزل کوچک باید همگام سازی با تغییر سبک معماری و طراحی داخلی خانه ها رنگ و شمایلی دیگر به خود بگیرد. با توجه به اینکه این مساله باعث میشد تا آشفتگی از قسمت های مختلف منزل از بین برود و نظم و اعتدال ایده آلی در آن مشاهده گردد.

با رعایت نکات مهم در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی، علاوه بر نظم و ثُبات بخشیدن به حیطه زندگی، می توان فضا را بزرگتر و مشخص تر نشان داد. توجه داشته باشید که اگر چیدمان سازی خانه های کوچک بدرستی صورت نگیرد، فضا کوچکتر و از اندازه واقعی به نظر خواهد رسید.

مطالب بیشتر
سبک طراحی دکوراسیون صنعتی

 

رابطه شکل طراحی و کاربرد آن

در کاربرد طراحی دکوراسیون ، شکل و شمایل طراحی و کاربردی بودن آن از اهمیت یکسانی برخوردار است. طراحی خانه باید به گونه ای موثر باشد که در آن نمادی از شخصیت افراد خانواده نمایان بوده و در عین حال به کاربردی بودن و سبک زندگی افراد خانواده نیز توجه شود. شاید هم در طراحی یک اتاق بسیار زیبا باشد اما کاربردی نباشد. این طراحی در طولانی مدت حس نامرغوب و اسفناکی در افراد خانواده به وجود خواهد آورد.

همینطور اگر در نظر دارید طراحی فضای مورد نظر رسمی و شیک و مجلسی باشد، برای دست یابی به آن می توانید از رنگ، بافت و الگوهای قالبی استفاده نمایید. در طراحی فضای رسمی بهتر است طول پرده های اتاق تا بالای کفپوش بوده و ادامه آن بر روی زمین نباشد. و این موضوع را هم مد نظر داشته باشید که برای ایجاد فشرده سازی در فضا استفاده از رنگ آمیزی مناسب و قاب های زیبا می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. استفاده از شلف های دیواری را نیز فراموش نکنید. که می تواند حس مسروری را به محیط اطراف خانه تان ببخشد.

نکاتی در مورد انجام طراحی

همانطور که مطالب بالا را مشاهده کردید می توانید با استفاده از این نوع ترفندها به اطراف و چهار چوب داخل خانه تان حس با شکوه بودن و با طراوت را به خودتان تصدیق کنید. و اگر هم میخواهید چنین سبک و زمینه ایی را داشته باشید در آریا بدسازه و از قسمت تماس با ما جهت سفارش طراحیتون با ما در ارتبط باشید و برای دیدن نمونه کارهای بیشتر از قسمت نمونه کار میتوانید رندرها مشاهده فرمایید.

ارسال یک نظر