آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

شابی شیک

سبک شابی شیک پس از معروفیت بسیار زیاد در دوره اواسط دهه ی ۸۰ و ۹۰ به عنوان یکی از بهترین سبک های طراحی داخلی شناخته شده است و با اتهام به این که این نوع از طراحی داخلی قدیمی , مربوط به خانه های مادر بزرگ هاست این سبک در کل نادیده گرفته شد. شابی شیک برگرفته شده از طراحی های قدیمی و آنتیک فرانسوی و مبلمان به طور معمول آسان است و از همه اساس تر سبک زندگی قدیمی و بدون محدوده بازه زمانی را عرضه می دهد.

شابی شیک با نمایی بسیار قشنگ و تقریبا مورد مقبول , عنصر های طراحی داخلی سبک سنتی را با عامل خانه های روستایی هماهنگ می سازد ، به عنوان مثال مبل های پر سفید ، چوب رنگ آمیزی شده ی قدیمی نما شده و عامل های تابان و تزیین شده همانند آیینه ی فرانسوی طلایی را مد نظر خود قرار بدهید.

اگر شما به این نوع از سبک دکوراسیون داخلی ظریف و رویایی اشتیاق دارید ، به راحتی و با هزینه مناسب و به صرفه می توانید آن را در دکوراسیون منزلتان اجرا کنید. ما در این مطلب قصد داریم بعد از معرفی مختصر این سبک، تکنیک ها و اِلمان های مورد نیاز برای سوار کردن سبک شابی شیک را به شما بیان می کنیم ، با آریا بد سازه همراه باشید.

هدف از سبک دکوراسیون شابی شیک ، بهره گیری از مبلمان و دکوریجات قدیمی و تزئینی ، در طراحی خانه است تا نما و ظاهری با ارزش به محوطه خانه منتقل کند. و از همین نظر با باشکوه و تجملی بودن دیزاین خانه می توان یه رنگ ملایمی را به آن اختصاص داد زیرا رنگ بخشی از فضا و نمای داخلی دکوراسیون را می سازد و برای بازسازی منزل هم مناسب است یک رنگ خنثی و معمولی را مد نظر فضای دکوراسیون داخل خانه قرار داد.

مطالب بیشتر
بازسازی نمای ساختمان قدیمی

استفاده از رنگ برای سبک شابی شیک

رنگ های معتدل و بی اثر برای سبک دکوراسیون شابی شیک بسیار مورد مقبول می باشند. این رنگ ها فضای مطلوب و مورد پسند و زیبایی را در خانه به وجود می آورند. گزینه های مناسب و پر بازدید برای بهره برداری از این نوع رنگ ها در این سبک ، رنگ های سفید روشن ،  قهوه ایی روشن ، کرم ، خاکستری مات ، صورتی کم رنگ ، آبی کم رنگ و سرخ مایل به بنفش می باشند.

البته این نکته را از خاطر نبرید که دست کم از رنگ های نام برده شده به عنوان رنگ های چیره شده استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید پالت رنگی سفید و یا کرم را هم چون رنگ چیره شده در نظر بگیرید و آن ها را برای دیواره ها و سقف خانه ها انتخاب کنید. و بعد برای ایجاد دو گانگی زیبا در مقابل این دو نوع رنگ ، از کف پوش های خاکستری در سطح کف خانه ها استفاده کنید.

استفاده از طرح و نقش های مناسب برای ایجاد اعتدال در این سبک

در قسمت قبل به این مطلب اشاره کردیم که از رنگ های معتادل و بی اثر در سبک دکوراسیون داخلی شابی شیک استفاده کنید. ولی این مبحث سبب ایجاد محیطی بیش از حد یک دست و کسل کننده در خانه می شود

از همین رو برای جلوگیری از بروز معضل ، همین طور تزئینات و عنصر هایی که حائز مدل ها و نقش های راه و شطرنجی و در واقع گل دار هستند را در این نوع سبک به کار ببرید. به عنوان مثال شما می توانید از پارچه های چِفت دوزی ، توری ، پارچه های رو مبلی ، بالشتک و پرده هایی که دارای مدل و نقش هایی که در مقالات بالا به آن ها اشاره کردیم ، می توانید از آن ها استفاده کنید.

مطالب بیشتر
طراحی داخلی معاصر

 مبلمان آنتیک و سفید رنگ در این سبک

در این بخش از سب دکوراسیون شابی شیک ، تقریبا بیشتر مبلمان قدیمی کاربرد به سزایی را دارند که ظاهری منحصر به فرد به محیط خانه می دهند. و شما می توانید و در صورت ممکن از مبلمان با ارزش و دیرینه در این سبک دکوراسیون استفاده کنید.

در غیر این صورت خودتان می توانید با خرید مبلمان نو ، با به کار گیری شیوه های متداول همانند سنباده کشیدن رنگ ها ، به آن ها ظاهری عتیقه و قدیمی بدهید. در هر صورت پنهان نماند که رنگ سفید بهترین انتخاب برای مبلمان در سبک دکوراسیون شابی شیک می باشد که به خوبی با عنصر های دیگر دکوراسیون تلفیقی هماهنگ می شود.

انتخاب پارچه های نخی و کتان برای سبک دکوراسیون شابی شیک

پارچه های نرم و ظریف که حائز نخ ها طبیعی هستند ، همانند پارچه های پنبه ای و کتان ، در سبک دکوراسیون شابی شیک پسیار پر طرفدار و پر کاربرد می باشند.

بخاطر همین این موضوع را به یاد داشته باشید پارچه های قدیمی و با طرح ها و نقش های گل دار و زنانه و همینطور پارچه هایی که به استایل وینتیج برای به وجود آوردن ظاهری باشکوه سبک شابی شیک بسیار مورد پسند می باشند که فضایی زیبا و رویایی را در خانه ایجاد می کنند.

ارسال یک نظر