آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

بالا

سبک طراحی دکوراسیون صنعتی

سبک طراحی دکوراسیون صنعتی همانطور که از اسمش پیداست، بر گرفته از سبک‌ های دوره های انقلاب صنعتی و اروپایی و خانه‌ های شهری در سال های 17 و  18 میلادی اروپا ساخته شده است.

در بسیاری از دکوراسیون‌ داخلی طراحی شده با این نوع از سبک های دکوری و تزئینی شواهد عنصر هایی هستیم که حس نا اتمام بودن طرح را به ما تصدیق می‌ کنند.

به عنوان مثال در این سبک از طراحی ممکن است شاهد بهره برداری از آجر و یا چوب در نمای طراحی دکوراسیون باشیم. یک خانه طراحی شده با سبک دکوراسیون صنعتی را می‌ توان نسخه باز سازی شده را از یک ساختمان صنعتی نیز دانست.

حتی مبلمان چرمی هم در آن زمان از تاریخ اروپا هواداران بی‌ نهایتی ما بین بزرگواران و کارخانه‌ داران وجود داشت که به همین دلیل به یکی از عنصر های اجتناب ناپذیر دکوراسیون صنعتی تبدیل شده است.

و علاوه بر ، بهره برداری از جعبه‌ های پرینت دار به عنوان عنصر دکوراسیون داخلی ، بیش از همه چیز حس خاطره قدیمی و باز شدن کارخانه‌ های گوناگون در اروپا را بازسازی می‌ کند.

سبک دکوراسیون صنعتی با به کار بردن گرما و محبوبیت عنصر های قدیمی در کنار عناصر شیکِ مدرن ، نمایی خاص و منحصر به فرد در محیط و حیطه خانه به وجود می آورد. این سبک بر خلاف دیگر سبک های دکوراسیون ، تلاش می کند تا منافع ساختمانی را بدون هیچ سطح و پوششی در فضای داخلی خانه ، در دسترس نمایش بگذارد.

اما بدک نیست که مطلع باشید که این نوع دکوراسیون در انتخاب و چینش مبلمان و اسباب به کارایی آن ها نیز توجه می کند و از آن حداکثر برای طراحی خانه ها و واحد های آپارتمانی با سقف بسیار بلند ، خانه های نوین و فضاهای اداری و تجاری استفاده می شود.

مطالب بیشتر
مهم ترین کاربرد طراحی ویلا

سبک دکوراسیون صنعتی برای چه مکان هایی مناسب است؟

همان طور که در قسمت های قبل از سبک طراحی دکوراسیون صنعتی اشاره کردیم ، این سبک تنها می تواند در انبار ها و محوطه و فضا های صنعتی که بازسازی شده اند ، مورد استفاده قرار گیرد.

و برای همین با توجه به خصوصیت های سبک دکوراسیون صنعتی ، آپارتمان هایی با سقف با ارتفاع ، فضا های اداری و تجاری و آپارتمان های مدرن ، بهترین و مناسب ترین گزینه برای اجرای این نوع از سبک ها می باشند. البته که اگر وابسته به سادگی و منحصر به فرد بودن این سبک شده اید ، می توانید تمامی آن را در هر مکان و جایگاهی که علاقه دارید ، به کار ببرید.

به همین خاطر در مکان های تجملی و فضا های بسیار بزرگ از این نوع طرح و سبک های متداول مورد استفاده واقع می شود. و خیلی از افراد رغبتی ندارند که طول مدت زمان زیادی خود را در محیط صنعتی بازسازی شده زندگی کنند به همین خاطر دلیل بر اینکه باید در انتخاب مبل و دکور ها و تزئینات دقت زیادی را داشته باشند.

و می توان بخشی از مبلمان و تجهیزات را از لوازم و قدیمی انتخاب کرد و اگر توانایی این را نداشتید از مبل و وسیله هایی که ظاهرشان به کارخانه جات ها و آزمایشگاه های پیشین بر گرفته شده اند انتخاب کنید.

همینطور در مکان های خاص مثله نمایشگاه ها و یا ویلا ها از تابلو نقاشی و گیاهان برای از بین بردن یک نواختی محیط های صنعتی از یک تابلو نقاشی بسیار جذاب استفاده کنید همچنان استفاده از گیاهان نیز سبب ایجاد طراوت و خوشایندی در محیط خواهد شد.

مطالب بیشتر
بازسازی منزل | بازسازی طراحی داخلی و نمای خارجی ساختمان با بهترین قیمت و کیفیت 02188246733

از خصوصیت های این سبک نمایان بودن اتصالات مانند لوله های آب هم میباشد. و به هیچ عنوان موقع ساخت و ساز لوله و اتصالات را مخفی نکنید.

ویژگی های این نوع از سبک ها در دکوراسیون داخلی

آنچه در سبک طراحی دکوراسیون صنعتی از حائز اهمیت ویژه ایی برخوردار است کاربردی و مفید بودن فضا و محیط است. عنصر هایی که در طراحی دکوراسیون به این نوع از سبک مورد استفاده قرار می گیرند که کاملاً کاربردی هستند و جنبه دکوری و تزئینی ندارند.

سبک طراحی دکوراسیون صنعتی فضایی سرد و محوطه ایی بی روح ایجاد می کند و با بهره برداری از فلزات مخصوصا سیمک یا آلمینیوم دلیل اصلی این حس می باشد.

یکی دیگر از خصوصیت های اصلی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی استفاده از طرح باز است. فضاهایی که با این سبک طراحی می شوند قاعدتا به صورت یک سره بوده و به تدریج جدا سازی می شوند. البته این نیز بستگی به نوع محوطه فضا و کاربرد آن دارد.

اگر به دکوراسیون خانه هایی که به شوه سبک صنعتی طراحی شده اند دقت کنید و متوجه می شوید که فضای از هم جدا کمتر به چشم می خورد و اثری از دیوار یا جدا کننده وجود ندارد.

سطح صاف رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی شامل رنگ های خنثی همانند مشکی ، سفید ، خاکستری و قهوه ایی می باشد. در سبک صنعتی نمی توان از رنگ های پر جنب و جوش و شاخص استفاده نمود. تن رنگ های به کار رفته باید سایه روشنی از رنگ های خنثی باشد.

ارسال یک نظر