آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

سبک دکوراسیون سنتی غربی

در طراحی سبک دکوراسیون سنتی غربی که اکثرا در استیل های سنتی شاهد آرمان های کلاسیکی همواره با مبلمان های تجملی با تعداد بسیار زیاد و تجهیزات و لوازم تزئینی هستیم.

از جمله خصوصیت های مورد توجه در خانه‌ های طراحی شده به سبک سنتی ، می‌ توان با بهره گیری از چوب‌ های تیره ایی ، تخته رنگ های رنگی پر رنگ ، تنوع ساختار های استفاده شده در این طراحی ، مبلمان ها با پارچه های بافتنی یا مخمل همانند ، ابریشمی و گل دوزی و بهره گیری از خط های خمیده اشاره کرد. سبک سنتی ریشه در حساسیت‌ های اروپایی در طراحی را دارد.

با توجه به دلیل هایی که اجتناب بیشتر افراد از سبک دکوراسیون سنتی غربی این است که آن را خسته کننده ، قابل پیش بینی و محافظه کارانه قابل ثبت می دانند ، اما باید عنایت داشته باشید که بعضی از سطوح طراحی سنتی واقعا منحصر به فرد و البته جالب و قابل توجه است و این سبک احساس آرام و لذت بخشی را دارد.

در این راستا از سبک اشیا و لوازم با ارزشی را در خود جای داده است ، که واقعا برای شما هم می تواند جذابیت خاصی را خواهد داشت. در این بحث به شما ها خواهیم آموخت که این نوع طراحی در دکوراسیون سنتی غربی چه خصوصیت و ویژگی ها و جزئیاتی را به دنبال دارد.

سبک  طراحی دکوراسیون داخلی سنتی از قرن ۱۸ و ۱۹ الهام گرفته شده است و درست مطابقت نام آن از سنت ها سر چشمه گرفته است. نشانه های دیگر  این نوع از  سبک ها از اشیای خیلی قدیمی ، عتیقه جات و تاریخی بر گرفته شده است.

مطالب بیشتر
سبک طراحی دکوراسیون صنعتی

مبلمان ، همانند نقش و نگار ها و آرمان هایی که می توانند متناسب به منطقه های انگلستان ، فرانسه و یا حتی خاور میانه دور باشند.

نظم و هماهنگی سبک دکوراسیون سنتی غربی

احتمال دارد نظم و هماهنگی در طراحی های سنتی به نظرتان خیلی کسل کننده باشند ، اما دلیل بسیار متداول این نظم و هماهنگی ، آسایشی است که در پی آن تولید می شود. مبل ها مطابقت با فضا و محوطه انتخاب می شوند ، قرینه بر همه جا سلطه گر است و یکی یکی اجزا با یکدیگر در ارتباط اند. بی نظمی و شلم شوربا با طراحی سنتی هم خوانی جزئی ندارد.

در طراحی سنتی بیشتر وقت ها و دیواره ها رنگ بی اثر ، سه رنگ  قهوه ای روشن ، کرم و یا رنگ مایل به رنگ عاج را دارند. اما کلیه رنگ ها جایگاه خودشان را در این سبک از دکوراسیون دارند. آثارهنری ، پارچه ها و وسایل تزییناتی به فضا های متفاوت رنگ می دهند.

رنگ مهر های تیره جواهرات و فلزات متفاوت در این سبک مورد استفاده قرار گرفته می شود. قرمز ، قهوه ای ، سبز و چوب هایی با رنگ های تیره رنگ های مختص به این سبک هستند. تخته رنگ ها اکثرا می توانند پر رنگ و فراوانی و یا کم رنگ و معتدل باشند.

اغلب این رنگ ها پذیرا و خوشایند هستند و گرافیکی و پر جست و خیز نیستند. رنگ های پر رنگ و فراوانی بیشتر در تابلو ها ، آثار هنری و تزیینات فضا همینطور محوطه مورد استفاده قرار گرفته می شود. و اگر هر یک از رنگ های تیره برای دیوار ها استفاده شود ، آن دیوار ، نقطه دقیق آن برای محیط خواهد بود.

مطالب بیشتر
مزایای گیاهان طبیعی برای خانه

اما مبلمان در بحث این سبک ها مانند کفپوش ها از چوب های رنگ قهوه ای که مایل به قرمز است ، تحسین و گیلاسی ساخته شده است. که برای رو کشیدن مبلمان از پارچه های تجملی نظیر چرم ، مخمل و حریر استفاده شده است. البته استفاده از این پارچه های قیمتی برای پرده ها نیز درست می کند.

مبلمان سنتی سلطنتی در این سبک

نجاری و تشکیل حرفه ایی و استقامت بسیار خارق العاده ، از خصوصیت های مبلمان به سبک طراحی سنتی است. از آنجایی که در طراحی دکوراسیون به سبک سنتی به صورت بر جسته بر گرفته از کشور انگلستان و اروپا در قرن ۱۸ و ۱۹ است ، مبلمان سلطنتی تاثیر بسیار زیادی را در این دوره گذاشته اند.

مبل هایی بسیار سنگین و پر تزیین با خط های نرمی ، که پایه های جلوی آنها حداکثر شبیه به پا های حیوانات است ، مبل ها دکمه دوزی شده و چوب های بر جسته کاری  شده اند.

یکی از این مبلمان های معروف این دوره ، صندلی شاه آن است. این صندلی راحتی با خط های کمانی و تزیینات حداقل ، نشیمنی آرام دارد و پایه های آن از نوع کابریول است.

از دیگر مبلمان مشهور این دوره مبلمان بالدار است. این مبل پشتی و دسته روکش شده ایی را دارد و پایه های آن از جنس چوب است. اگر چه از این مبل ها در طراحی دکوراسیون نوین در وسط های قرن بیستم دیده می شود ، اما در واقع مرتبط با طراحی دکوراسیون سنتی است.

ارسال یک نظر