آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

سبک دکوراسیون سنتی شرق دور

منظور از سبک دکوراسیون سنتی شرق دور ، سرزمین‌ هایی هماننده کشور چین و کشور ژاپن هستند که این استیل ها را توانستند طراحی کنند. سبک دکوراسیون سنتی شرق دور به واسطه این سرزمنین‌ ها بسیار ساده و خالص طراحی شده و این سهولت نمایان گر سبک زندگی خاضعانه و به دور از جلال و شکوه های مردمان این سرزمین‌ ها است.

میز ها و صندلی‌ های بسیار کوتاه و مربعی شکل ، به جای تخت خواب تشک است ، درب‌ ها و پنجره‌ های کشویی و نقش های بسیار ظریف و کوچک ژاپنی همه احساس نوستالژی های فیلم‌ های شرقی را یاد آوری می‌کنند.

این نوع سبک از دکوراسیون داخلی ، به خاطر بهره گیری از تجهیز ها و عنصر های گوشه‌ دار ، بسیار نزدیک به سبک‌ های دکوراسیون نوین است. هم چنان پالت های رنگی هم در آن به کار برده شده است همین طور در این سبک دکراسیون بیشتر از رنگ‌ های خنثی و بی خاصیت ایجاد شده است. البته می‌ توان همانند تصویر زیر از رنگ‌ های گرم هم در این پالت رنگ استفاده کرد.

در ادامه از بحث سبک دکوراسیون شرقی که با نام سبک دکوراسیون اورینتال نیز شناخته میشود ، برگرفته از کشورهای آسیای شرقی مانند چین و ژاپن می باشد.

در این کشور ها می توان سهولت در طراحی و مدل طرح های شلوغی ، هر دو را در کنار هم مناظره کرد. برای همین قاعدتا این سرزمین ها از دانش همانند علم فنگ شویی در بازسازی منزل بهره برداری میکنند که سبب کم شدن استرس و تا حد قابل ملاحظه ایی در محیط داخلی می شود.

مطالب بیشتر
نمونه هایی از بهترین ایده های طراحی بیرونی ویلا | آریابدسازه

اساس واقع شدن دکوراسیون شرقی بر مبنای محیطی آرام، صمیمانه و گرم میباشد. در کل سبک های شرقی تَقَلا می کنند تا شما را از همه شلوغی ها و اضطراب های روزمره دور کرده و آسایش را برای شما به ارمغان بیاورند.

رنگ و نور های به کار رفته در سبک دکوراسیون سنتی شرق

سبک دکوراسیون سنتی شرق همانند سبک های دکوراسیون ساحلی ، استوایی و … از رنگ های گرم ، پر سرور و نشاط در محوطه داخلی استفاده می کند.

یکی از اصولی که برای انتخاب رنگ در دکوراسیون شرقی مراعات می شود در نظر داشتن از طبیعت محیط می باشد. به عنوان مثال رنگ هایی همانند سبز که سر چشمه گرفته از گیاهان است و یا رنگ آبی که نشات گرفته از آب و یا رنگ آسمان که در این سبک گسترده و بسیار دیده می شود.

هم چنان مطلوب بر این است که در سبک دکوراسیون اورینتال یا همان شرقی ، از رنگ هایی با تراکم پایین و با طیف رنگی روشن و آشکار بهره برداری می شود تا مُسبب ایجاد انرژی بیش از حد و اضطراب در اطراف محیط نشود.

رنگ هایی همانند : صورتی ، قرمز ، زرشکی ، سبز ، آبی ، کرمی ، خاکستری و … از رنگ های مفید و پر کاربرد و همین طور پُر خاصیت در این سبک دلنشین می باشند.

در این روش نیز همانند اکثریت شیوه های سبک دکوراسیون داخلی و با بهره گیری از نور طبیعی آفتاب جریانی مهم و اساسی به حساب می آید.

محوطه ی شرقی محیطی است که می توان از نور طبیعی به راحتی و خوبی از آن استفاده کرد. البته این نکته را باید دانست که منبع های نوری مصنوعی نیز در این شیوه اهمیت به خصوصی دارند.

مطالب بیشتر
نمای ویلا مدرن | 5 ویژگی بارز ویلاهای مدرن کدام اند ؟

چراغ های سقفی و شیک کاغذی ، در فانوس های کاغذی و همین طور شمع ، از منابع نوری محبوب و پر طرفدار در دکوراسیون شرقی می باشند.

عنصر های به کار رفته در این روش به طوری انتخاب می شوند که بتوانند یاد آوری کننده محیط طبیعت باشند. بهره گیری از گل ها و گیاهان طبیعی همانند بامبو در این سبک از دکوراسیون ها شرقی بسیار مشاهده و بررسی دقیق میشود.

ویژگی های طراحی دکوراسیون شرقی برای منزل

در این امر با بهره گیری از سنگ و چوب در این سبک و استیل بسیار رو به رواج است. به عنوان مثال برای صندلی ها لازم است حتما از چوب طبیعی درختان بهره برداری شود و یا برای پارچه ها در این سبک واجب است که از مواد های طبیعی همانند ابریشم و … استفاده شود.

یکی از عنصر های پُر استفاده از سبک های شرقی پیکر ها یا مجسمه ها می باشند. در این سبک نیز پیکر هایی با طرح های آسیای شرقی کاربرد بسیاری دارد.

کفپوش چوبی ، مجسمه های سنگی کوچک و تزئینی ، دیواره های چوبی و شیشه ای ، گلدان های سفالی و چینی و … نیز در این سبک ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته می شود.

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، دانش فنگ شویی یا در اصطلاح معنای آب و باد است در سبک های دکوراسیون آسیای شرقی بسیار پر جنب و جوش و مزیت به صرفه ایی را دارد. یکی از اصول هایی که در انجام شیوه فنگ شویی احتیاطی می شود بهره گیری از عناصر آب و یا نماد های آن در محوطه داخلی منزل است.

مطالب بیشتر
کابینت ممبران چیست ؟ | تصاوریر انواع مدل ها | کابینت ممبران سفید

اگر به منزل هایی با دکوراسیون شرقی بک نگاه دقیقی بیندازیم متوجه می شویم که حتما بخشی از آن را برای آب در نظر گرفته اند. به عنوان مثال حوز های کوچک آب در میانه حیاط و یا در محوطه داخلی مانند استخر و … مثالی از این نوع اِلِمان ها می باشند.

آیینه هم که یکی از مهم ترین , رایج ترین , بهترین نماد ها و نشانه های آب در سنت فنگ شویی است ، در قسمت هایی همانند اتاق های نشیمن و اتاق خواب ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته می شود.

 

ارسال یک نظر