آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

دکوراسیون داخلی منزل شما با بهترین قیمت و کیفیت (با نمونه کار)

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی نقشی اساسی در بالا بردن روحیه فرد و احساس شادی در خانه دارد. جایی که احساس با رنگ روبرو می شود و با محیط پیرامون خود و سلیقه افراد مطابقت پیدا می کند حتما تاثیرات مثبتی را به دنبال خواهد داشت. طراحی و دکوراسیون داخلی خانه و همچنین تغییرات اشکال و نور جنبه مثبتی بر زیبایی بصری ، روحیه سرنشینان و احساس لذت افراد دارند که باعث می شوند آرامش را افراد در خانه خودشان تجربه کنند.

 

افراد واکنشهای متفاوتی نسبت به دکوراسیون داخلی های مختلف از خود نشان می دهند، که موجب بهبود بخشیدن عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در ان است از این روطرح های دکوراسیون داخلی باید به گونه ای طراحی شوند که منطبق با خواسته های درونی انسان باشد.

دکوراسیون داخلی که به عنوان یک حرفه ، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده است، بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان به منظور انجام فعالیت های روزمره یعنی زندکی و کار است.

نقش دکوراسیون داخلی بر زندگی افراد

دکوراسیون داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار میدهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است، دکوراسیون داخلی طبق قوانین و اصول چیدمانی دارد که در واقع با رعایت این اصول و قوانین عملکرد فیزیکی و روانی افراد استفاده کننده را افزایش می دهد اما به علت عدم تخصص و یا شلوغی و عدم اطلاع از نورپردازی صحیح ورنگ امیزی و عدم چیدمان صحیح ، خانه به محیطی کسل کننده تبدیل می شود. دکوراسیون داخلی خانه می تواند بسیاری از مشکلات رفتاری افراد را حل کند و به بهبود روحیه آنها کمک نماید.به بیان دیگر فضای داخلی می تواند منبع تمام نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرط اینکه بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت شود.

دکوراسیون داخلی در تهران

یکی از مهمترین نقش در طراحی و دکوراسیون داخلی، بر عهده رنگ ها می باشد. رنگها دارای معنی و منعکس کننده نوع احساس ما هستند. رنگ ها دارای نیروی خاصی هستند و هر یک از طیف ها یک احساس عمیق را در محیط القا می کنند. رنگ جنبه مهمی است که طراحان داخلی از آن برای افزایش فضاها در دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. رنگ احساسی است که به دلیل کیفیت خاصی از نور توسط چشم شناخته می شود و توسط آن تفسیر می شود. فضا های مختلف را میتوان با رنگ های مختلف تفکیک کرد و به فضا ها انرژی بخشید.

اتصال فضاهای خانه با دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی یا به طور کلی تر دکوراسیون داخلی یک فضا را به فضای دیگر متصل می کند. این اتصال از طریق دیوارها ، پنجره ها و همچنین درها شکل می گیرد. دیوارها فضاها را ایجاد می کنند ، در حالی که پنجره ها و درها به اتصال این فضاها از نظر بصری و فیزیکی کمک می کنند. یک روزنه درون یک دیوار مجرای نور ، گرما و صدا را فراهم می کند. بنابراین ، دکوراسیون داخلی تداوم بین محیط بیرونی و داخلی را ایجاد می کند.

نور فضای داخلی را زنده می کند و برای فعالیت ها و درک ما از جهان اطراف مهم است ما با طراحی دکوراسیون داخلی  با نور طبیعی و مصنوعی ، میتوانیم فعالیت های افراد را به حداکثر خود برسانیم و انرژی و احساس درونی آن ها را افزایش دهیم. هر دو نور مصنوعی و طبیعی بر توهم فضا در یک خانه تأثیر می گذارند. اتاق های تاریک کوچک تر احساس می شوند، در حالی که اتاق های کم نور بزرگتر به نظر می رسند.

 هماهنگ سازی اجزای خانه با دکوراسیون داخلی

هماهنگ سازی اجزای داخلی منزل برای بهبود زیبایی و دلنشین شدن فضای خانه و همچنین بهینه سازی فضا به صورت هنرمندانه را طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان تعریف کرد.

البته در این فرایند، هماهنگی بین رنگ ها و اجزای داخلی و اثاثیه منزل، جلوه‌دهی این اجزا را شکیل‌تر و هماهنگ‌تر به نمایش خواهد گذاشت.

تغییر دکوراسیون منزل

از دید خیلی از افراد چیدمان و طراحی طراحی داخلی منزل ایرانی کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما این طور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، زیرا زیباترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل را خواهید داشت.

بهترین استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زیبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد.

گاهی با پیروی از این قوانین، طراحی دکوراسیون داخلی برای شما کم هزینه تر و سریع تر انجام می شود و جلوه ویژه و خاصی در منزل شما ایجاد می شود و خانه شما را به یک فضای مطبوع و گرم تر و دلپذیرتر تبدیل می کند.

دکوراسیون داخلی منزل

چگونه ایده مناسبی را برای طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشیم؟

چگونه می توان هنگام طراحی اتاق های یک خانه ایده های مناسبی را برای ایجاد فضایی مناسب پیدا کرد؟ این چالش برای ایجاد ظاهری مناسب با ترکیب رنگها ، مواد و طرح عالی است. ما با ارائه عکس ها و نکاتی برای هر اتاق و طراحی دکوراسیون داخلی ، چه آشپزخانه یا اتاق خواب و پذیرایی، کار را برای انتخاب عالی برای شما آسان می کنیم. با تغییر روندهای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی هر ساله ، آگاهی از جدیدترین وسایل و مبلمان ، رنگها و سبک های تزئین منزل بسیار حیاتی است. صرف نظر از اندازه یا چیدمان فضا، ما ایده هایی ارائه می دهیم که می تواند تقریباً در هر خانه ای سازگار باشد. چه برای بازسازی منزل یک آپارتمان فوق مدرن باشد و چه برای یک خانه ساده تر، مطمئناً ایده های طراحی را از مطالبی که در آن قرار خواهیم داد ، پیدا خواهید کرد.

طراحی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی با طرح‌های جذاب

در کشور خودمان ایران با وجود فرهنگ تمدن و غنی، از ایده های منحصر به فردی در طراحی و یا استفاده از دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده شده است.

در بیشترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی از سبک‌های کلاسیک و سنتی استفاده شده است. بیشتر افراد درایران علاقه‌مند هستند که طراحی دکور داخلی خانه‌شان جذاب و مورد قبول باشد. به همین دلیل طراحی دیزاین داخلی منزل در ایران اهمیت بلایی را پیدا کرده است.

مطالب بیشتر
کمد دیواری ریلی

نوع تم طراحی دکوراسیون داخلی منزل، یکی از ویژگی‌های مهم برای مشتریان است. کسانی که قصد دارند تا طراحی دکوراسیون منازل خود را به صورت مدرن پیاده سازی کنند، می‌توانند با مشاهده انواع تم طراحی دکوراسیون داخلی مدرن، اقدام به تغییر دادن معماری داخل منزل کنند.

بیشترین چیزهایی که در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی کاربرد دارد، فرش و مبلمان‌های سلطنتی است. یکی از فواید فرش‌ها این است که در سبک‌های سنتی و مدرن هم، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

همانطور که در ایران مردم علاقه بیشتری به قالیچه و فرش‌های دستبافت دارند. در نتیجه استفاده از فرش‌های پررنگ بیشتر به چشم می‌آیند.

زیباترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

تمام افراد دوست دارند تا زیباترین طراحی دکوراسیون منزل را داشته باشند. همانطور که می‌دانید طراحی دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارد و مشتریان می‌توانند با مشورت گرفتن از متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از نمونه ها و تم‌ها را انتخاب کنند.

همانطور که گفته شد هنگام بازسازی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی منزل، برای زیباتر شدن خانه و داشتن فضایی مناسب است.

به همین دلیل اهمیت چیدمان و تغییر فضای منزل نیاز به تجربه دارد و اگر تجربه ای در این زمینه ندارید، باید با نمونه هایی از طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنایی بیشتری را داشته باشید.

برای این که زیباترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشید، باید تمام جوانب را درنظر بگیرید، از جمله:

 • چیدمان و رنگ مبلمان
 • رنگ پرده ها و غیره

حتی می‌توانید با مشاهده چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل افراد دیگر، انتخاب بهتری را داشته باشید.

چه نکاتی را باید قبل از طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفت؟

هر قسمت از خانه باید با ترکیب ایده آل عناصر کنار هم قرار بگیرد. علاوه بر این ، اتاق باید با سبک طراحی کلی خانه هم افزایی داشته باشد. به جای قرار دادن همه وسایل و لوازم مورد علاقه شخص در یک جا ، ضروری است که چیدمان فضا را طوری برنامه ریزی کنید که هر وسیله در اتاق بتواند هدف یا زیبایی یا کارایی خاص را داشته باشد. هدف استفاده از اتاق می تواند مدل طراحی را تعیین می کند. به عنوان مثال ، یک اتاق خواب نیاز به داشتن یک تختخواب ، کمد و میزهای کناری دارد.

در یک اتاق خواب کوچک ، هر فضای باقیمانده پس از چیدمان مبلمان ضروری می تواند عناصر دیگر را در خود نگه دارد . تماس با یک متخصص طراحی دکوراسیون داخلی می تواند به ایجاد اتاقی با طراحی مناسب کمک کند ، جایی که به نظر می رسد همه جزئیات در مورد آن دقیقاً فکر شده است.

دکوراسیون داخلی خانه

از کجا می توان ایده هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق های کوچک پیدا کرد؟

طراحی اتاق های کوچک کاملاً متفاوت است. تمام مبلمان و لوازم ضروری باید در فضای محدود قرار گیرد. بنابراین ، عملی بودن چیدمان اغلب بر زیبایی ارجحیت دارد. با این حال ، با مشورت با یک طراحی دکوراسیون داخلی یا معمار متخصص ، می توانید اتاق را زیبا جلوه دهیم در حالی که عملکرد اصلی خود را حفظ کند. صرفه جویی در فضا کلید طراحی اتاق های کوچک است. ساخت مبلمان سفارشی که جلوه ای بی نظیر به اتاق می دهد ، یک راه حل ساده برای کارآمد و منحصر به فرد کردن یک اتاق کوچک است.

چگونه می توان در طراحی داخلی رنگ مناسب اتاق های خود را انتخاب کرد؟

علاوه بر این واقعیت که رنگ باید با ظاهر کلی خانه یا آپارتمان مطابقت داشته باشد ، انتخاب رنگ مناسب می تواند بر حال و هوای  اتاق تأثیر بگذارد. در اتاق های کوچکتر ، استفاده از سایه روشن تر برای دیوارها بهتر است زیرا اتاق را بزرگ تر نشان خواهد داد. به همین ترتیب ، در یک اتاق بزرگ ، یک رنگ تیره می تواند باعث نزدیکتر نشان دادن دیوارها شود و باعث ایجاد راحتی در فضا شود. در یک اتاق خواب ، رنگ آرام بخش ترجیح داده می شود زیرا اتاق برای آرامش در نظر گرفته شده است. از طرف دیگر ، در یک اتاق نشیمن یا آشپزخانه برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ، یک سایه روشن می تواند یک محیط شاد را به فضا وارد کند. بهترین کار این است که با یک متخصص طراحی دیزاین داخلی در مورد رنگ هایی که برای اتاق مناسب است مشاوره بگیرید.

و همینطور به طور قطعی پالت رنگ برای دیوار ها می ­تواند بسیار از یک و یا حتی دو رنگ نیز می تواند داشته باشد. و مجبور هم نیستید که خانه را به طور یک دست رنگ بکنید و اینکه شما می­ توانید رنگ در هر اتاق آن را با توجه به وسایل دیگر و شرایط منزل انتخاب کنید.
اما نکته ای دیگری که باید به آن دقت کافی داشته باشید در این است که همبستگی رنگ را در خانه خود محفوظ کنید و سعی کنید که اگر می خواهید از دو یا چند رنگ استفاده کنید ، برای این کار از رنگ­ هایی که در جنون نزدیک به هم قرار دارند حتما استفاده و بهره خاص ببرید.

طراحی دیوار حال

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباترین دکوراسیون داخلی منزل و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه می باشد.

خصوصا در خانه های کوچک و نقلی آپارتمانی امروزی با استفاده از طراحی درست دکوراسیون داخلی منزل ایرانی می‌توان این فضا را بهینه سازی کرد و با ایجاد هماهنگی بین اجزا، رنگ ها و وسایل، جلوه‌ گری آنها را بیشتر کرد.

گاهی اوقات نحوه چیدمان و طرحی دکوراسیون داخلی خانه تبدیل به یک دغدغه برای افراد آن خانه، خصوصا خانم خانه می شود و شما باید تصمیم بگیرید که وسایل خود را در محیط جدید و فضایی که مشاهده می کنید به چه نحوی چیدمان کنید تا یک فضای مناسب را فراهم بیاورید.

طوری طراحی دکوراسیون داخلی خانه را انجام دهید که بازتابی از شخصیت و احساس و سلیقه شما باشد.

علاوه بر آن در این خانه احساس شادی و خوشحالی و راحتی داشته باشید. برای این کار شما نیاز دارید که نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل مختلف از جمله مبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی انتخاب کنید تا در هماهنگی با یکدیگر باشند.

مطالب بیشتر
دکوراسیون اتاق خواب

با یک نقشه از پیش تعیین شده وسایل را درست در سر جای خود قرار دهید و مرحله به مرحله مثل یک طراح داخلی حرفه ای، کار طراحی و دیزاین منزل خود را انجام دهید.

دکوراسیون داخلی

چه نوع کفپوشی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها ایده آل است؟

علاوه بر هدف اتاق و موقعیت آن ، بودجه تعیین کننده انتخاب نوع کفپوش خانه است. برای حمام و آشپزخانه ، کاشی و سرامیک برای تمیز کردن آسان و مقاوم در برابر رطوبت ممکن است بهترین انتخاب باشد ، در حالی که برای اتاق های نشیمن و اتاق خواب ، کفپوش چوبی یا سنگ طبیعی می تواند باعث خنکی فضا شود.

قبل از انتخاب کفپوش خانه باید آب و هوای منطقه را در نظر گرفت. در شهرهای ساحلی مانند شمال کشور ، چوب ممکن است بهترین گزینه برای کفپوش نباشد زیرا رطوبت ناشی از پاشیدن باران از بالکن ها را جذب کرده و باعث پوسیدگی آن با گذشت زمان می شود. برای مقاومت در برابر رطوبت مرتباً به پوششی نیاز دارد. در غیر این صورت ، می تواند نم را جذب کرده و به راحتی لک شود. سرامیک بهترین گزینه برای مناطق مرطوب است. امروزه ، کاشی و سرامیک در طیف وسیعی از طرح ها وجود دارد ، از جمله برخی از آنها شبیه چوب هستند.

نقش اثاثیه در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی

وقتی صحبت از خرید مناسب وسایل می شود معمولا خانم ها فکر می کنند باید اولین جایی که به آن مراجعه می کنند مغازه یا فروشگاه مبلمان باشد، اما بهتر است برای نقطه شروع فروشگاه مبلمان را انتخاب نکنید، زیرا اگر مبلمان خاصی نظر شما را جلب کند برای سایر انتخاب ها با محدودیت مواجه می شوید.

ممکن است که شما وسایل عتیقه‌ای نیز داشته باشید که بخواهید از آن‌ها نیز در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، در این صورت قبل از اینکه اقدام به چیدمان وسایل کنید، به تمام نکات ریز برای طراحی دکوراسیون منزل خود توجه کنید.

درست است که شما نیاز به مبلمان دارید اما اگر انتخاب غلط داشته باشید در نهایت علاوه بر هدر رفتن هزینه، وقت و انرژی شما هم گرفته می شود. انتخاب های محدوده همیشه حس بدی به شما القا می کنند.

پس همان طور که گفته شد یک نقشه کلی از طراحی دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنین میزجلومبلی، پرده، فرش و وسایلی استفاده کنید، زیرا در چیدمان وسایل منزل بسیار شما را کمک خواهد کرد و در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

مرحله بعد

وقتی همه آنها را در ذهن مجسم کردید بعد اقدام به خرید کنید تا همه وسایل با ذهنیت قبلی و با خط مشی مشخص خریداری شوند.

حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید زیرا خرید مبلمان کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس باعث می‌شود که شما نتوانید چیدمان درست و اصولی در خانه داشته باشید و این اشتباه تا انتها ادامه خواهد داشت.

اگر فکر می کنید که به خاطر سپردن طرح‌ها در ذهنتان کار دشواری است، کاغذ و قلم بردارید و نقشه کف خانه خود را روی آن به صورت دو بعدی بکشید و خیلی راحت با تعیین جایگاه قرارگیری وسایل یک ترسیمی از فضای خانه خود داشته باشید.

حتی در صورت نیاز ابعاد اتاق و قسمت های مختلف را در این نقشه قید کنید تا همه چیز به صورت اصولی و درست پیش برود.

گاهی اوقات با در نظر گرفتن تمام نکات اصولی نیازی ندارید که حتماً یک طراح داخلی به شما بگوید که چه چیزی را خریده و در کجا قرار دهید و شما هم می توانید به صورت کاملا حرفه ای این کار را انجام دهید.

طراحی مدرن داخلی

سبک های محبوب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی کدامند؟

هنگام تزئین دکوراسیون داخلی خانه باید سبکی را انتخاب کنید که با آن راحت باشید زیرا مجبورید سالها با آن زندگی کنید. اگرچه انتخاب یک طرح برای اجرا در تمام فضاهای خانه برای ایجاد یک ظاهر یکپارچه ضروری است ، اما لازم نیست که هر اتاق یکسان باشد. با تغییر در رنگ ها ، مصالح و وسایل ، می توان ظاهری منحصر به فرد برای هر اتاق ایجاد کرد بدون اینکه از سبک کلی آن منحرف شد.

طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کلاسیک

معمولاً فضاهای کلاسیک را  از رنگ ها و مصالح های روشن با وسایل نفیس ، لوازم منحصر به فرد یا نقاشی های خیره کننده ای ایجاد می کنند که جلوه برجسته ای را در اتاق ایجاد می کند. غیر معمول نیست که یک اتاق کلاسیک با چراغ هایی پیدا کنید که تمرکز خود را بر روی نشان دادن آثار هنری روی دیوار یا نورافکن لوازم جانبی قرار دهند.

طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مدرن

سبک مدرن در اکثر مناطق شهری ، به خصوص برای آپارتمان ها ، یک انتخاب محبوب است. با این حال ، ممکن است برای هر صاحبخانه مناسب نباشد ، به خصوص آنهایی که کودکان خردسال دارند زیرا شیشه ، لبه های تیز و رنگ های روشن برای کودکان مناسب نیستند. این سبک برای آشپزخانه ها رایج است ، زیرا روکش فلزی آن بسیار کم است و تمیز کردن آن آسان است. علاوه بر این ، استفاده از رنگ های سفید و خنثی می تواند یک آشپزخانه کوچک را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. در نتیجه این نوع از دکوراسیون منزل یکی از فضاها و طراحی‌های مورد علاقه مشتریان است.

همینطور که یکی از مُغایرت های اصلی و متداول در طراحی دکوراسیون داخلی نوین و دکوراسیون های کنونی مدت زمانی است که سبک دکوراسیون معطوف مورد استفاده قرار گرفته است. سبک دکوراسیون جدید ، یکی از به منحصر به فرد ترین زمینه های دکوراسیون می باشد که در آن ایجاد خلاقیت و نو آوری های امروزی نیز حرف اول را خواهد زد ، اما زمانی که نوع سبک دکوراسیون داخلی مدرن به یک عصر خاص و مهم در طول تاریخ دکوراسیون از منزل اشاره دارد. معماران و طراحان داخلی نیز در دکوراسیون های مدرن از عنصر های مدرن استفاده خواهند کرد . به قاطعیت می توان گفت سبک دکوراسیون داخلی جدید تلفیقی از سبک های قدیمی با پیشرفت های تکنولوژی می باشد.

مطالب بیشتر
بازسازی اتاق خواب

 

گچ بری دیوار

اهمیت بهینه سازی فضا در طراحی دکوراسیون داخلی

با استفاده از تکنیک‌هایی می‌شود فضای منزل را بهینه سازی کرد. به عنوان مثال اگر شما وسایل زیادی را در پذیرایی منزلتان قرار دهید، قطعاً باعث شلوغ شدن فضای پذیرایی خواهد شد.

با استفاده از کفپوش‌های تیره و با داشتن دیوار سفید می‌توان فضا را بهینه کرد و با بودن تعداد وسایل زیاد، شلوغی محیط به چشم نخواهد خورد.

بهینه سازی فضا علاوه بر مزایای دیگر باعث جای دادن وسایل بیشتر در یک قسمت از خانه (اتاق، پذیرایی، نشیمنگاه و غیره) خواهد شد.

بیشتر بهینه کردن فضا مربوط به خانه های کوچکتر می‌شود که فضای کمتری را دارند و جای دادن وسایل در آن مشکل است، اما با استفاده از تکنیک‌های طراحی دکوراسیون داخلی این مشکلات حل خواهد شد.

نکته ی مهم دیگری که در استفاده مناسب از فضا در طراحی های دکوراسیون داخلی خانه اشاره دارد انتخاب جایگاهی مطلوب برای مبلمان و میز و صندلی نهار خوری است زیرا باید تردد های رفت و آمد و دسترسی داشتن به تجهیزات خانه را به هم ریخته نکنند ضمن این که مبلمان ها مکان مناسبی برای هم نشینی و گپ و گفت و گو ها بین اعضای خانواده و میهمانان است و باید حتما مکانی با نور پردازی عالی و مناسب را دسترسی ایده آل داشته باشد.

 

 

بهینه سازی فضا در خانه

برای این که فضا بیشتری را در قسمت نشیمنگاه منزل خود داشته باشید، باید با اصول چیدمان آشنا باشید تا بتوانید با قرار دادن مناسب مبلمان‌ها مانع از رفت آمد افراد در منزل باشید.

این ویژگی بهینه سازی فضا در طراحی دکوراسیون منزل را نشان می‌دهد.

بهینه سازی فضای منزل با طراحی دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از قسمت‌های مهم خانه که بیشتر مورد توجه خانم‌ها قرار می‌گیرد، آشپزخانه است. لوازم آشپزخانه نسبت به وسایل دیگر منزل، تعداد بیشتری را دارند.

در نتیجه باید فضای بیشتری را به این قسمت از خانه اختصاص داد. می‌توان با استفاده از کابینت‌ها در بهینه سازی فضا آشپزخانه اقدام کرد. انتخاب رنگ و نوع کابینت‌ها و نحوه  قرارگیری آن‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت فراوانی را دارد.

حال به بهینه سازی قسمت دیگری از خانه می‌پردازیم. اتاق یکی از مهم‌ترین المان‌ها در منزل است. داشتن یک اتاق شیک و جذاب اما شلوغ، قطعاً تأثیر منفی را در ذهن اعضای خانواده و افراد دیگر (مهمان‌ها) خواهد داشت.

برای بهینه سازی فضا اتاق می‌توانید با استفاده از روش‌هایی از شلوغ شدن اتاق خود جلوگیری کنید. به عنوان مثال شما با داشتن کمد دیواری می‌توانید لوازم البسه، مانند لباس‌ها و کیف‌های خود را در آن قرار دهید.

حتی می‌توانید با نصب رخت آویز در داخل کمد دیواری مانع از استفاده کردن از رخت آویز ایستاده در یک گوشه از اتاق خود کنید.

اگر میز کامپیوتر در اتاق خود دارید با قرار دادن آن در جای مناسبی، فضای اتاق خود را بهینه سازی خواهید کرد و یا این که اگر لوازم زیادی را در روی میز خود قرار داده اید، می‌توانید با قرار دادن آن‌ها در کشوی میز، از شلوغ شدن اتاق جلوگیری کنید.

همینطور می‌توانید این کارها را با وسایل‌های دیگر داخل اتاق تنطیم کنید، مانند (تختخواب، تلوزیون و غیره). در آخر مشاهده خواهید کرد که چقدر فضا اتاق‌تان بزرگ، خلوت و دلنشین شده است.

از آنجائیکه دکوراسیون سالن نشیمن یا سالن پذیرایی در هر منزل مسکونی، ویلا یا آپارتمان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، یکی از مهم‌ترین سوالاتی که مشتریان خدمات طراحی دکوراسیون داخلی سوال می‌کنند انتخاب بهترین رنگ مبلمان است. در مشاوره دکوراسیون منزل به شما توضیح داده می‌شود که کدام رنگ برای چه نوع فضای مناسب است.

به طور مثال، اگر سالن پذیرایی، متراژ کوچک‌تری داشته باشد، قطعاً باید مبلمان‌هایی را انتخاب کنید که رنگ‌های درخشان و روشن‌تری دارند. اگرچه خرید مبلمان کاملاً سلیقه‌ای است اما اگر ترفندهای کوچک را اجرا کنید فضای زیباتری خواهید داشت.

انتخاب خرید کاغذ دیواری تا حد زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد. برای فضاهای محدود، رنگ‌های روشن‌تر مناسب است.

فوت و فن‌ های انتخاب و خرید کاغذ دیواری به شما آموزش می‌دهد که چگونه برای سالن پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کودک و حتی برای اتاق مطالعه برنامه‌ریزی کنید. برای سالن اصلی آپارتمان معمولاً کاغذ دیواری طرح‌ دار و مدل‌دار برای بزرگترین دیوار این مکان نصب می‌شود.

خرید میز ناهارخوری و قرار دادن آن در داخل خانه به خصوص در آپارتمان‌ ها یا ویلاهایی که فضای بزرگی دارند، جزء ایده‌های طراحی دکوراسیون است. بسیاری از خانواده‌ها این مسئله را نمی‌دانند و هنگام مشاوره دکوراسیون منزل این سوال را می پرسند.

بسته به اینکه خانواده‌ها چند نفره هستند از انواع میزهای ناهار خوری 2، 4، 6، 8 یا ۱۲ نفره می‌توانید در منزل استفاده کنید. برای خانواده‌های کم جمعیت معمولاً میز ناهارخوری ۴ یا ۶ نفره مناسبت است. مدل میز ناهارخوری در داخل منزل بستگی به فضا دارد.

انواع مدل‌ها و سبک‌ها از این میز و صندلی‌ها در بازار وجود دارند؛ کافیست که تم دکوراسیون خود را انتخاب کرده و رنگ‌ها را بررسی نموده و بهترین میز و صندلی ناهار خوری را خریداری کنید.

برا کسی پوشیده نیست که پرده‌ها جز اصلی هر دکوراسیونی هستند. تمام اتاق‌ها حتی سالن اصلی نیاز به پرده دارند. انتخاب پرده مناسب برای سالن اصلی با انتخاب پرده برای اتاق‌ها کاملاً دو مبحث مجزا است. پرده‌هایی که برای اتاق کودکان انتخاب می‌شوند، رنگ‌های شاد و جذاب دارند. پرده‌هایی که برای نصب در اتاق خواب خریداری می‌شوند باید رنگ‌های آرامش‌بخش داشته و متناسب با دکوراسیون، مبلمان، تخت‌خواب و روتختی انتخاب شوند.

دیدگاه ها

 • سیما
  پاسخ
  2021-11-16

  خیلی مطلبتون مفید بود، حتما در بازسازیمون ازتون کمک میگیرم . ممنون

 • صبا
  پاسخ
  2021-11-16

  لطفا ایده های برای دکور کردن اتاق خواب هم برامون بزارید. ممنون از مطالب کاملتون.

ارسال یک نظر