آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

فرق کاشی و سرامیک

تفاوت کاشی و سرامیک

به دلیل نداشتن استحکام در کاشی در کف از کاشی استفاده نمی شود و نسبت به سرامیک آن مقاومت را ندارد و به همین دلیل در دیوار ها مورد استفاده قرار می‌گیرد . می پردازیم به تفاوت کاشی و سرامیک

کاشی از دو بخش اصلی تشکیل می شود

قسمت سفالی که بخش  اصلی استخوان بندی  کاشی را تشکیل می دهد و در بخش دوم لعاب که ماده شیشه ای تشکیل و روی بخش سفالی قرار می گیرد.

از ساختار خاک رس و ماسه با فلدسپار در دمای بالا که توسطتوده شیشه مانند انسجام پیدا می کند که سخت و غیر قابل حل در حلال ها می شود را سرامیک می گویند .

اما در گویش عامیانه به کاشی هایی روی دیوار قرار می‌گیرد را کاشی 

میگویند و به کاشی هایی که در کف ساختمان کار می شودسرامیک میگویند.

مقاومت کاشی در مقابل سرما و گرما و فشار پایین  است و برای محیط های بسته و دیوار هایی که از پشت رطوبت ندارد استفاده می شود

کاشی به دلیل جذب بالای آب نسبت به سرامیک داردبرای کار کردن بر روی دیوار و ارتفاع مناسب و راحت است.

و اما سرامیک در برابر سرما و فشار و گرمای شدید و رطوبت نسبت به کاشی بیشتر است و به همین دلیل برای کف کاربرد مناسبی دارد و اما نوع خاصی از سرامیک به نام پرسلان را می‌توان در محیط های باز نیز استفاده کرد.

از سرامیک برای کجا استفاده کنیم؟

وقتی که سرامیک در بازار عرضه شد در مدت کوتاهی توانست به یکی از محبوب ترین محصولات مورد استفاده برای پوشش دیوار و کف در منازل شد.

مطالب بیشتر
طراحی داخلی معاصر

سرامیک  را می توان در مناطق مختلف متناسب با هر نوع آب و هوایی در سراسر ساختمان مانند: دیوار و راه پله ها ؛پارکینگ و لابی؛کف ساختمان و سرویس بهداشتی و آشپزخانه و غیره …مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال یک نظر