آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

بازسازی نمای ساختمان قدیمی

بازسازی نمای ساختمان قدیمی

در بازسازی نمای ساختمان قدیمی معیار و ملاک های بسیاری در ساختمان وجود دارد که معمولا ساختمان های عادی عمر طولانی را دارند و نسبت به نوع قدیمی دوام بیشتری دارند , در این نوع از سازه های ساختمانی طوری بازسازی شده اند که بتوانند حداکثر 10 سال مقاومت لازم را داشته باشند و با توجه به این که ساختمان های سنگی و یا آجری بعد از سال های سال امکان فرسودگی داشته باشند , باید یک سری تعمیرات ها و اقدامات لازم را در این نوع از ضوابط ها اعمال شوند.

و با در نظر داشتن بازسازی نمای ساختمان قدیمی می توان در بازسازی منزل و یا حتی احیای دکوراسیون داخلی کمک بسیاری را کرد , اما این شرایط بستگی به نوع نمای ساختمان و یعنی فضای بیرونی که باید ظاهری خوش فرم و مجلل داشته باشد آریابدسازه در این زمینه سوابق بسیاری داشته و می تواند با بهره گیری از تجارب آن مناسب ترین و به صرفه ترین نوع احیا و بازسازی را انجام داد و در ادامه به این نوع از مقالات در این باره می پردازیم.

قبل و بعد بازسازی نمای ساختمان قدیمی

در احیا و تعمیر ظاهر ساختمان باید به معماری آن منطقه ، نوع کاربری ساختمان ، شکل ظاهری قدیمی ساختمان ، مقدار وجه دارنده ملک ، سازه و استخوان بندی ساختمان عنایت کرد چون هر یک از این گزینه های فوق می تواند برای انتخاب و اعمال نمای جدید نقش موثری داشته باشد.

هم چنان با در نظر گیری مواد های اولیه برای احیا و بازسازی می توان نوع تغییرات و تحولات ساختمان در بازه ایی از این نوع سازه ها را تعیین کرد زیرا تجمل گرایی نمای ساختمان نوعی سلیقه است که می تواند با ذائقه بسیاری از افراد هم خوشایند باشد و هم نباشد و این سلایق ناشی از انتخاب طرح و نحوه بازسازی و ترمیم ساختمان است که باید رعایت شود.
بازسازی نمای ساختمان قدیمی آجری

چرا باید بازسازی نمای ساختمان قدیمی انجام بدهیم؟

با گذر زمان ، نما دچار یک سری تغییراتی هم از نوع ظاهری و هم از نوع پیکری و شکل مشخص می‌ شود.به این دلیل پس از چند سال دارنده ملک تصمیم و اقدام به بازسازی و نو سازی و دوباره سازی نما می‌ گیرند. گاهی اوقات این نوع دوباره سازی ها به دلیل حفظ زیبایی نما و بر قراری تنوع در شکل آن و نیز هم تراز شدن با محله و صیانت یا حفظ زیبایی شهر انجام گرفته می‌ شود ، اما بیشتر برای تامین تعداد و اندازه و استحکام نما و اجتناب از خطرات احتمالی نشات گرفته از اُفول مصالح نما بازسازی می شود.

مطالب بیشتر
طراحی حمام | ایده های موثر، سریع و آسان دکوراسیون حمام

نو سازی بخش های صدمه دیده روند دیگه ایی نیز دارد به همین قسمت هایی که ترک خورده است و یا این که شُل شده است آجر و یا سنگ شُل شده و یا حتی شکسته شده است را بر می‌ دارند و ملات زیر آن را می‌ تراشند و بعد از پاکیزه کردن با ملات جدید تکه سنگ یا آجر را می‌ چسبانند.

بازسازی نمای ساختمان قدیمی

گاهی اوقات به دلیل برخی مورد ها به خاطر فرسوده شدن نما ، آن را عوض می‌ کنند. در این حالت چون نما فرسوده شده به طور مطلق آن را خراب می‌ کنند و قطعات سنگ و آجر را از هم جدا می‌ کنند.مطلع باشید که در هیچ زمان روی نمای فرسوده نمای مدرن (تشکیل شده از سنگ و آجر) را کار نکنید ، به خاطر این که مواد و مصالح قدیمی دوام نگهداری مصالح جدید ساختمان سازی را ندارند.

بعد از خراب کردن نما ، به عنوان نوع انتخابی نمای مدرن و نوین ، زیر سازه آن صورت گرفته می شود. به همین خاطر شما می‌ توانید از این دو حالت ملات و خشک (جوش و پیچ) بهره برداری لازم را ببرید تا بتوانید از نحوه بازسازی ساختمان خود اطمینان لازم را داشته باشید.

بازسازی نمای ساختمان های قدیمی

احیای نمای قدیمی با نمای GFRC – GRC

یکی از جدید ترین مدل نما های ساختمان نمای جی اِف آر سی یا grc  می باشد که مزیت های زیادی متناسب به بعضی از نما های ساختمان وجود دارد. نمای جی اِف آر سی با این که قیمت تقریباً بالایی دارد اما نیک منظری و زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد و هم چنان برای ساختمان هایی که در منطقه های خوب و مقرون و به صرفه می باشند اما با توجه , قیمت بسیار بالایی را دارند ارزش آفرینی می کند.

مطالب بیشتر
کابینت های گلاس چیست و مزایای آن نسبت به دیگر مدل ها کدام اند؟

اعمال و تعبیه ی شکل و نمای جی ار سی نیز همانند نمای کامپوزیت بدون ملات بوده و به سهولت و سادگی می توان روی نما های قدیمی (نمای سنگ ، نمای آجر) بدون گرد آوری کردن نمای قبلی اجرا کرد و یک ساختمان قدیمی را به یک ساختمان نوین و به روز تبدیل کرد.

بازسازی نمای ساختمان قدیمی

در اسکلت بندی های فولادی چند طبقه ، افت چشم گیر میزان فولاد مد نظر در ساختمان قابل اعمال است. به عنوان مثال ، در یک برج 100،000 متری مربع ، درگاه های جی اِف آر سی وزن ساختمان را بیش از 3000 تن کم می کند که در اساس آن اندازه و وزن و هزینه بازسازی ساختمان ، پایه ها ، تیر ها و دسته های ساختمان نیز کم می شود.

درگاه های جی اف ار سی برای احیای شکل ظاهری ساختمان های موجود بسیار منحصر به فرد است چون جی اِف آر سی کمترین مقیاس بار را به سازه و پی سازی موجود اضافه می کند. در بیشتر از موارد درگاه های جی ار سی را می توان به صورت مستقیم بر روی نمای ساختمان موجود با دست کم تاثیر روی ساختمان نصب و همین طور آن را اعمال کرد.

 

ارسال یک نظر