آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک

در برخی از مواقع بازسازی آپارتمان کوچک و کم جا تنها شیوه ایی برای افزوده شدن فضای قابل بهره برداری و سبب زیاد تر شدن کارایی خانه است. بسیاری از موقع ها طراحی دکوراسیون داخلی خانه های آپارتمانی به شکلی است که محیط داخلی از آن چیزی که واقعا هست کوچک تر به نظر می رسد. عامل اصلی این معضل بسیار بزرگ که متاسفانه یقه بسیاری از خانه دار ها و آپارتمان نشین های ایرانی را در بر گرفته است ، طراحی نادرست و ناچیز پلان و یا چیدمان نامطلوب منزل است. در این بخش از بازسازی آپارتمان کوچک با آپارتمانی 48.5 متری آشنا خواهید شد که دقیقا همین مشکل را داشته اما با بازسازی توانسته فضا را به خوبی دگرگون کرده و زندگی راحت و خوش را مهیا می سازد.

در نوسازی و احیای آپارتمان های کوچک و طراحی این خانه سعی بر این شده است که از کوچکترین و محدود ترین محوطه های موجود نیز استفاده شود. حتی ارتفاع نیز پنهان گرفته نشده یعنی طراح تقلا کرده که از سطح کف تا سقف را به نوعی با بهترین آرمان ها مورد استفاده قرار دهد , انواع درخت چوبی ، طبقه های دیواری ، کتابخانه و همچنان قفسه های متعدد در بخش های متفاوت خانه نصب شده اند.

نوسازی آپارتمان کوچک

همه این عنصر ها به شکلی دقیق و تخمین شده بهره ورداری شده اند به طور که حتی نمیتوان در طراحی های داخلی و همین طور دکوراسیون داخلی خانه هیچ در هم تنیده شده ایی و به هم ریختگی منظره و مشهود کرد، این نوع از مزیت های هنر معماری و طراحی داخلی است که می تواند کوچک ترین و ظریف ترین فضا ها را به محلی دست و دل باز برای زندگی تبدیل کند و این روند دقیقاً همان کاری است که اغلب در این نوع از خانه های 48.5 متری انجام شده است.

مطالب بیشتر
طراحی نمای داخلی و خارجی

بازسازی آپارتمان کوچک و کم فضا

مزیت بازسازی آپارتمان کوچک

از مریت بازسازی آپارتمان کوچک که اصولا در طراحی داخلی ابتدایی این خانه بسیار نارحت کننده و دلگیر بود طوری که همه ی اتاق ها و حتی آشپزخانه به واسطه دیواره های آجری و گچی از هم دیگر جدا شده بودند. وجود دیواره های سخت بتنی ، جلوی نفوذ نور به اتاق های خانه را می گیرد و علل اصلی کوچک و تاریک نمایان داده شدن یک آپارتمان کوچک و کم جا است.

و در واقع معضل اصلی معماری آپارتمان های کوچک ایرانی هم همین است ، این که تمامی اتاق ها و یا این که آشپزخانه ها  توسط دیواره های متنوع از یک دیگر جدا می شوند. اگر شما هم با چنین معضلی رو به رو هستید و قصد بازسازی منزل و یا آپارتمان کوچک خود را دارید ، این بخش از موضوع احیای آپارتمان کوچک و کم عرض می تواند ایده های بسیار جالب و خلاقانه ای برای تعمیر و نو سازی در اختیار شما دوستان قرار دهد.

بازسازی آپارتمان کوچک

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد ، طراحی های مبتدی خانه سبب شده بود که خانه از آن چیزی که هست کم عرض تر و تمگ تر دیده بشود. حال بر این که فرض کنید یک خانه 48 متری وقتی خیلی کوچک دیده تر می شود ، دیگر چقدر دلگیر و ناراحت کننده به نظر خواهد رسید.

و اولین کاری که در احیا و نو سازی انجام شد ، خراب کردن دیواره ها برای ایجاد پلانی منبسط و بهم نزدیک شده در دکوراسیون داخلی بود. قصد طراح از این کار ، آزادی دادن بسیار به اعضای خانواده و همین طور ترددی برای رفت و آمد و زندگی روزمره بود. و با از بین بردن مانع های غیر ضروری ، تماس بین اتاق های متفاوت خانه نیز به خوبی درست و همین طور ایجاد شده است.

مطالب بیشتر
سبک دکوراسیون روستیک

بازسازی آپارتمان کوچک

ابعاد و اندازه های مناسب در حین بازسازی برای زیستن بهتر

بزرگ بودن و ظرفیت دار بودن خانه به معنی مساحت زیاد نیست این است. که هنر طراحی و معماری می تواند از کوچک ترین فضاها نیز برای ایجاد پُر عرض ترین فضاها برای زندگی بهتر استفاده شود. در این خانه با خراب کردن دیواره های ضخیم و اضافه ، هم فضای بسیاری را برای اجرای طرح جدید به دست آمد و هم به جای دیواره های آن ها سفت و سخت و ضخیم ، از دیواره های کاذب و قاعدتاً متحرک استفاده شد و در صورت نیاز با کنار زدن بعضی از آن ها ، فضایی منبسط تر و جادار تر در دسترس باشد.

دیواره ها در هر خانه ایی در این مجموع باعث از بین رفتن میزان و اندازه زیادی از فضای خانه شده در حالی که گاهی اوقات وجود آن ها به هر فُرمی که همیشه متداول بوده ، خیلی هم لازم نیست. در باز سازی آپارتمان کوچک ، به خوبی و درستی با این موضوع کنار آمده اند.

بازسازی آپارتمان های کوچک

علاوه بر سهولت پلان کف سازی همه جای خانه ، طراحی یک سری تغییرات ساختاری با کارکرد های زیاد در داخل خانه ایجاد کرده است. به عنوان مثال در پلان جدید یکی از این اتاق خواب ها تبدیل به اتاق نشیمن و یا آشپزخانه شده و راهروی ورودی ، با کمد هایی که در آن محل قرارگیری کفش و لباس زیر راه پله ، و همین طور محیطی برای پر کردن لباس تزیین و تعبیه شده است. بعد از بازسازی کردن این نوع از آپارتمان کوچک ، دیواره ها یا به رنگ سفید در آمده اند یا به رنگ های پاستلی لطیف یا خیلی کم رنگ و روشن . و همین موضوع سبب شده است که فضای داخلی بسیار فضا دار به نظر برسد.

مطالب بیشتر
کاربرد طراحی دکوراسیون

 

 

ارسال یک نظر