آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

بالا

اهمیت طراحی خارجی

از اهمیت طراحی خارجی در اکثر خانه های مختلف از جلمه ویلا ها و یا قسمت بیرونی آپارتمان ها نقش بسزایی در طراحی های معماری را دارد , و نبست به دکوراسیون داخلی داخل خانه تفاوت چندانی را دارد , زیرا تمامی این طرح ها بر اساس زمینه های نمای بیرونی در نظر گرفته می شود.

و این روند در خصوص معماری و نقشه کشی های ساختمانی تاثیر مورد توجهی را در راستای اهمیت طراحی خارجی را دارد , چنانچه در سطوح زمینه های پلان و نقشه کشی در فضای بیرونی با محوطه های زیبا و قشنگ احتمال دارد تغییر و تکوین در میزان فضای بیرونی شما حاصل پیدا کند.

موقع طراحی نمای خارجی یا همان طراحی نمای ساختمان شما به دنبال یک عقیده می‌ گردید و این را متوجه هستید که هماهنگی بین رنگ‌ ها و مرتبط ساختن شکل‌ ها و خطوط به طور قاطعیت کار ساده ایی نیست. در واقع ، یک طراح تازه کار و بی تجربه اصلا برای چنین کاری توصیه نمی‌ شود.

و حتما این را به یاد داشته باشید که یک خانه شگفت‌ آور که شما را در قبال تحسین بر انگیز بودنش به تعجب وا می‌ دارد؛ یک آرمان یک شِبه نبوده است. و چنین خانه‌ ایی نتیجه مطلوبی برای برنامه‌ ریزی طولانی مدت و اطاعت از علم های طراحی خارجی ساختمان بوده است.

و همینطور البته متداول ترین نکته اصلی همان خلاق بودن آن است؛ اما چند تا نکته در مورد طراحی خارجی ساختمان وجود دارد که هر کسی برای زیبا کردن و پر جنب و جوش کردن نمای خود باید آن ها را دنبال کند.

مطالب بیشتر
نمونه هایی از بهترین ایده های طراحی بیرونی ویلا | آریابدسازه

هدف از اهمیت طراحی خارجی

پیش از هر کاری از رویکرد طراحی یک راه حل حتما انتخاب کنید؛ که به نیاز های خود و ساکنان ساختمان هم فکر کنید. و این کار امکان این را دارد که در ابتدا چندان مرتبط به نظر نرسد؛ اما داشتن خانه‌ ایی که نمای خارجی و داخلی مشابه دارد بسیار دارای اهمیت است.

به عنوان مثال ، اگر یک آرتیست هستید و در پی آتلیه مخصوص خودتان می باشید ، و باید پنجره های بزرگی را  آماده سازی کنید و تا به حجم کافی نور طبیعی در اختیار داشته باشید. پس از این بابت همیشه اطمینان حاصل کنید که نمای بیرونی و داخلی با هم دیگه در ارتباط هستند و این که این ارتباط مشخص شده است.

در طراحی نمای ساختمان جایگاه زیادی را برای تزئینات های بیش از حد فراهم نمی‌ کند. به همین خاطر به دلیل مواد و تلفیق ها نقش عمده ایی دارند و باید آن ها را با بررسی دقیق کنید.

و این نکته باز هم لازم بر این است که این کار به هماهنگی بسیار دقیقی نیاز دارد؛ و این بار در جهت استفاده از موارد هایی که هم با دوام باشند و هم از لحاظ ظاهری زیبا و جذاب باشند.

برای همین این انتخاب می‌ تواند از چوب تا فولاد متعدد باشد. به همین دلیل رصد کردن مواد درست و تلفیق کردن آن ها با هم کار چندان مشقت آوری نیست. اما در عین حال ، مواد خارجی بسیار گران قیمت و تجملی هستند و پیش از تصمیم گرفتن برای بهره برداری از آن ها مطلوب است با گروه معماری آریابدسازه حتما مشورت کنید.

مطالب بیشتر
دکوراسیون داخلی منزل شما با بهترین قیمت و کیفیت (با نمونه کار)

اما باز هم این واقعیت که نمای خارجی شما حتما عمل‌ گرایانه و با دوام باشد؛ به این خاطر نیست که باید سلیقه خود را باید نادیده بگیرید.

تعادل بین هم گرایی و فُرم

پروژه های طراحی خارجی که به خوبی و درستی اجرا می‌ شوند هم‌ چنین در این نوع طراحی به طور کلی به شکل‌ هایی نیاز دارند که معتدل و هم گرا هستند. هر دوی این بنیاد ها نقش بسیار متداولی را در موقع کار کردن بر روی نمای خارجی ساختمان اعمال می‌ کنند؛ که باید زیبا و در عین حال حاصل برنامه ریزی منظم باشند.

همینطور شما می‌ توانید به دنبال یک نمای کاملا هم تراز باشید به عنوان مثال ، خانه‌ های مرتبط به دوره جرج‌ ها که درب آن در ثُبات ساختمان ها و پنجره‌ ها که در دو راستای آن قرار دارند ،

یا اینکه می‌ توانید با بهره برداری از پنجره های شیب دار که از نمای پشت بام به حالت تعادل برسید. البته این موضوع اکثرا برای ساختمان‌ های ویلایی کاربرد زیادی را دارد.

نتیجه گیری

در نتیجه این نوع از پنجره‌ها بسیار ارزنده و زیبا بوده و در عین حال با همه ی تزئین های خانه هماهنگ می باشد. اما در هر کاری اولویت دائما باید حتما سود بخشی و دوام آن ها باشد. در این همین بخش از اهمیت طراحی خارجی چندین نوع پنجره وجود دارند؛ که کلیات نیاز های زیبایی‌ شناختی و عملی را بر آورده می‌ سازد.

به عنوان مثال پنجره‌ های بزرگ ، پنجره های لولا دار ، پنجره های هلالی ، پنجره دو طرفه ایی و پنجره‌ های کشویی که هوا رسانی حداکثری را برای هم ممکن می‌ سازد.

مطالب بیشتر
سبک های طراحی نما

برای طراحی و سفارش طراحی داخلی و خارجی در آریابدسازه در قسمت درباره ما برای اطلاعات بیشتر و در قسمت تماس با ما برای درخواست طراحی و خدمات دیگر در ارتباط باشید

ارسال یک نظر