آریابدسازه – طراحی دکوراسیون داخلی

02188246730

02188246731

02188246732

02188246733

شمیم
بالا

انواع کاغذ دیواری | توضیح کامل درباره جنس های مختلف کاغذ دیواری | آریابدسازه

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری رایج ترین گزینه ای است که به جای نقاشی برای تزئین و دکوراسیون داخلی منزل استفاده می شود. کاغذ دیواری به طور گسترده ای به عنوان مواد پوشش دیوار استفاده می شود. کاغذ دیواری های خانگی با انواع رنگ ها ، الگوها ، مواد و بافت ها برای اتاق نشیمن ، اتاق غذاخوری ، اتاق خواب ، آشپزخانه و هر قسمت از خانه شما در بازار موجود می باشند.

در بازار انواع مختلف کاغذ دیواری موجود است و انواع مختلفی از آنها را ارائه می دهند. کاغذ دیواری برای دیوارها یکی از جنبه های استفاده برای دکوراسیون دیوار است.

انواع کاغذ دیواری

در اینجا ما به شما یک نمای کلی از انواع کاغذ دیواری را شرح می دهیم تا در هنگام انتخاب کاغذ دیواری خانگی دچار سردرگمی و اشتباه نشوید.

کاغذ دیواری وینیل

انواع کاغذ دیواریوینیل محبوب ترین و پرمصرف ترین ماده پوشش دیوار است. وینیل در صنایع بسیار زیاد کاربرد دارد و دومین ماده پلاستیکی  پر مصرف در جهان است،که بیشتر مصارف این ماده در صنعت ساختمان است که به عنوان روکش پارکت و روکش کاغذ دیواری قابل شستشو استفاده می شود.

روکش وینیل به صورت یک لایه خیلی نازک که قابل رویت نیست به روی کاغذ دیواری چسبیده است و یا به صورت اسپری به روی کاغذ دیواری پاشیده می شود،روکش وینیل بر روی تمامی کاغذ دیواری های با کیفیت قرار دارد و خصوصیاتی مانند قابل شستشو بودن کاغذ دیواری ،وزن بالاتر،ضد لک بودن توسط روکش وینیل به کاغذ دیواری اضافه می شود.

کاغذ دیواری وینیل در چهار نوع موجود است که شامل وینیل با پارچه ، وینیل با کاغذ ، وینیل با روکش وینیل و وینیل جامد است.

نصب کاغذ دیواری وینیل آسان است و همچنین نگهداری آنها نیز آسان است و به راحتی قابل شست و شو می باشد.

کاغذ دیواری پارچه ای

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری های پارچه ای تقریباً انواع قدیمی کاغذ دیواری محسوب می شوند. کاغذ دیواری های پارچه ای در بسیاری از رنگ ها و بافت ها موجود می  باشند که انواع آنها را از بسیار معمولی تا بسیار ظریف می توان پیدا نمود.

کاغذ دیواری های پارچه ای به شما احساس پارچه ، مخمل ، ابریشم ، پارچه کتانی یا پنبه را می دهد – بسته به نوع ترکیبشان متفاوت خواهد بود.

عیب کاغذ دیواری پارچه ای این است که تحت تأثیر رطوبت قرار می گیرد ، به سرعت بوها را به خود جذب می کند و بنابراین به شرایط تمیز کاری بیشتری نیاز دارد.

مطالب بیشتر
فرق کاشی و سرامیک

از مزایای استفاده از کاغذ دیواری پارچه ای می توان به عمر بالای آن نسبت به کاغذ دیواری و رنگ اشاره کرد و همچنین نحوه نصب شان نیز بسیار ساده تر از رنگ دیوار می باشد. استفاده از کاغذ دیواری پارچه ای برای مکان هایی که سر و صدا می باشد بسیار خوب می باشد و علت آن هم ایجاد یک لایه آکوستیک بر روی دیوار توسط کاغذ دیواری پارچه ای می باشد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع کاغذ دیواری نسبت به کاغذ دیواری معمولی و رنگ این است که هنگام نصب نیازی  به زیر سازی ندارد. همچنین به دلیل جنس پارچه ای این دیوار پوش تا حد زیادی جلوی ضربات و فشار  را می گیرد و مانع از فرو رفتگی دیوار می شود.

کاغذ دیواری پارچه ای شیشه ای

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری های پارچه ای شیشه ای با شیشه های طبیعی ساخته شده اند که با نخی نازک به هم بافته می شوند و به پشت کاغذ آنها را می چسبانند.

کاغذ دیواری های پارچه ای شیشه ای سازگار با محیط زیست هستند زیرا با مواد طبیعی ساخته شده اند. این کاغذ دیواری به فضای خانه شما گرما و شخصیت می بخشد!

تصاویر پس زمینه در کاغذ دیواری های پارچه ای شیشه ای می تواند دچار نقص هایی باشد که به دلیل گره و تار هایی می باشد که در آن  بکار رفته است.

استفاده از کاغذ دیواری شیشه ای پارچه ای آسان است و برای نصب آن به دیوارها برای مدت طولانی، به مواد چسبنده محکمی نیاز دارد. کاغذ دیواری پارچه شیشه ای گران است زیرا به تکنیک های خاص تولید شده است.

کاغذ دیواری چاپ دستی

انواع کاغذ دیواریدر کاغذ دیواری های چاپ دستی هر رنگی به صورت جداگانه به روی کاغذ دیواری اضافه می شوند. خصوصیت جالب این نوع کاغذ دیواری ها در این است که دارای ظاهری منحصر به فرد سه بعدی هستند و می توانند رنگ های زیادی را فقط در یک الگو ارائه دهند.

نکته دیگر در این نوع کاغذ دیواری این است که به خاطر دست ساز بودن آنها، الگوی نمایش داده شده با دست با دقت کمتری نسبت به چاپ ماشین می باشد.

مطالب بیشتر
دکوراسیون نشیمن

کاغذ دیواری فویلی یا متالیک

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری فویل با استفاده از یک ورق نازک از فویل فلزی به پشت کاغذ ایجاد می شود. کاغذ دیواری های فویلی به خاطر خاصیت انعکاس نور می توانند فضای کوچک و تاریک خانه را روشن کنند.

این ورقه ها در رنگ های متنوعی ارائه می شوند که بیشترین محبوبیت آنها طلایی ، نقره ای و مسی است. دیوار پوشهای فویلی بی نظیر هستند و همچنین به هر اتاق جلوه ای چشمگیر و مدرن می بخشند.

توجه: هنگام استفاده از فویل در اطراف کلیدهای روشنایی و پریزها یا نزدیک هر نقطه الکتریکی ، باید برش مواد را با فاصله مناسب انجام دهید ، زیرا فویل فلزی برق را منتقل می کند.

کاغذ دیواری فلاک ( Flock )

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری فلاک در اصل برای تناسب با دیوارهای مخمل و پارچه ای طراحی شده است. این کاغذ دیواری با چسباندن پودر جانبی از جنس پشم به پارچه و تولید جلوه ای مخملی و لوکس ساخته شده است.

کاغذ دیواری فلاک بسیار پرهزینه است و عمدتا در خانه های مجلل مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذ دیواری پارچه ای بسیار ظریف ، قابل رول شدن است ولی قابل شستشو نیست.

کاغذ دیواری عکسی یا نقاشی

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری های نقاشی یا تصاویر پس زمینه عکس ، عکس های بزرگی هستند که بر روی یک دیوار کامل نمایش داده می شوند.

این نوع کاغذ دیواری با دوام ، مقاوم در برابر رطوبت است و تصویری با کیفیت بالا ایجاد می کند. تصاویر پس زمینه بر روی کاغذ دیواری می تواند به طور کلی زیبایی منظره طبیعت یا هر صحنه از یک واقعه تاریخی را در اتاق نشان می دهد.

به طور کلی ، برای نصب کاغذ دیواری عکسی باید پانل ها باید به ترتیب خاصی نصب شوند ، همانطور که توسط سازنده مشخص شده است.

کاغذ دیواری طبیعی بامبو

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری طبیعی بامبو، کاغذ دیواری دست ساز است و با مواد طبیعی سازگار با محیط زیست ساخته شده است.

بافت و رنگ در کاغذ دیواری از رولی به رول دیگر متفاوت است زیرا کاغذ دیواری طبیعی بامبو تغییرات مختلفی در رنگ و بافت به خاطر طبیعی بودنش دارد.

کاغذ دیواری برجسته

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری برجسته منبت کاری (با یک الگوی برجسته ایجاد شده در اثر فشار تزئین شده است)، کاغذ دیواری طرح دار با رنگ تزئینی می باشد.

مطالب بیشتر
طراحی ‌اجرای روف گاردن

بافت کاغذ دیواری برجسته باعث می شود که آنها گزینه خوبی برای پنهان کردن سطوح آسیب دیده یا ناهموار باشند.

کاغذ دیواری قابل رنگ آمیزی

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری قابل رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری آناگلیپتا با مواد مختلفی مانند کاغذ ، الیاف شیشه مصنوعی یا منسوجات ساخته می شود.

این کاغذ دیواری از الگوهای ساده و تصادفی تا الگوهای هندسی بسیار پیچیده موجود می باشند که در هنگام نصب باید به صورت نوار به نوار ردیف شوند تا شکل کلی بدست آید.

این کاغذ دیواری برای مخفی بودن نقص در دیوارها ایده آل است.

کاغذ دیواری تراشه های چوبی

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری تراشه های چوبی از تراشه های کوچک چوب در قسمت تمام شده کاغذ تشکیل شده است. کاغذ دیواری تراشه های چوبی برای پنهان کردن نقص های کوچک در دیوارها و سقف به ویژه پس از استفاده از رنگ ایده آل است.

کاغذ دیواری مایع

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری مایع نوعی امولسیون یا پودر است که باید با آب مخلوط شود.

کاغذ دیواری مایع با غلتک یا تفنگ پاششی به دیوار زده می شود و می توان آن را با رنگ های خاص مخلوط کرد.

کاغذ دیواری مایع حاشیه ندارد. تصاویر پس زمینه ایجاد شده توسط مایع برای پنهان کردن نقص جزئی سطح مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذ دیواری چوب پنبه ای

انواع کاغذ دیواریکاغذ دیواری چوب پنبه ای روشی تزئینی طبیعی ایده آل است و جایگزین مدرن برای دیوار و سقف سنتی می باشد.

این ن.ع کاغذ دیواری برای دفاتر ، اتاق کودکان و هر مکان دیگر ایده آل است.

حالت های مختلف کاغذ دیواری چوب پنبه ای را به صورت کاشی ، پانل و نوار می توان یافت.

توجه: هر کدام از انواع کاغذ دیواری به مراحل نصب متفاوتی نیاز دارد. هنگام نصب کاغذ دیواری ، همیشه سطح دیوار را طبق دستورالعمل سازنده آماده کنید.

در انتها، انواع کاغذ دیواری مختلف برای نصب بر روی دیوار وجود دارد.  پس از دانستن اینکه کدام کاغذ دیواری برای خانه شما مناسب است ، باید با توجه به نیاز و بودجه خود تصمیم بگیرید. بنابراین اکنون وقت آن است که کاغذ دیواری مناسب برای دیوارها نصب کنید تا زیبایی خانه شما بیشتر شود.

این مطلب را می توانید از اینجا بخوانید

 

 

ارسال یک نظر